Serialowy Daredevil zyskał wroga w osobie Vincenta D'Onofrio

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+Daredevil+zyska%C5%82+wroga+w+osobie+Vincenta+D%27Onofrio-105513
Vincent D'Onofrio, gwiazda serialu "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar", wraca do telewizji. Marvel i Netflix zaangażowali go do serialu "Marvel's Daredevil". Przypadnie mu w udziale rola Wilsona Fiska.


Fisk jest bogatym biznesmenem, który ma własne plany dotyczące nowojorskiej dzielnicy Hell's Kitchen. To sprawi, że znajdzie się na kursie kolizyjnym z Mattem Murdockiem i jego bohaterskim alter ego Daredevilem.

Fisk fanom komiksów Marvela lepiej znany jest jako Kingpin. Postać stworzyli Stan Lee i John Romita Sr. Po raz pierwszy pojawił się w komiksie "The Amazing Spider-Man" w 1967 roku. Jako dziecko był ofiarą przemocy ze strony rówieśników. To zmotywowało go do szukania dominacji. Wzięty pod skrzydła mafijnego bossa Dona Rigoletto piął się po szczeblach przestępczej organizacji, by w końcu zabić Rigoletto i przejąć jego pozycję. Szybko popadł w konflikt ze zbrodniczymi organizacjami Maggia i Hydra, przez które musiał uciekać do Japonii. Tam rozpoczął swoje bardziej legalne przedsięwzięcia, by odzyskać pieniądze. W końcu wrócił do Nowego Jorku, by prowadzić podwójne życie: jako szanowany biznesmen i patron wielu przedsięwzięć charytatywnych z jednej strony i jako bezwzględny gangster z drugiej.

Tytułowego bohatera serialu "Marvel's Daredevil" zagra Charlie Cox. Projekt jest pierwszym tytułem z planowanych pięciu serialu powstających w ramach współpracy Marvela z platformą Netflix. Ma się składać z 13 odcinków.
Udostępnij: