Reżyserka Sharmeen Obaid-Chinoy zapowiada kobiecy punkt widzenia na "Gwiezdne wojny". Co na to fani?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sharmeen+Obaid-Chinoy+zapowiada+kobiecy+punkt+widzenia+na+%22Gwiezdne+wojny%22-153478
Reżyserka Sharmeen Obaid-Chinoy zapowiada kobiecy punkt widzenia na "Gwiezdne wojny". Co na to fani?
Reżyserka Sharmeen Obaid-Chinoy zapowiedziała, że jej nadchodzący film ze świata "Gwiezdnych wojen" - w którym zagra m.in. Daisy Ridley - wreszcie odda głos kobietom w galaktyce. Nie wszyscy fani "Star Wars" są jednak zadowoleni z jej słów.

Sharmeen Obaid-Chinoy zapowiada wyjątkowe "Gwiezdne wojny"GettyImages-513011648.jpg Getty Images © Jason Merritt


Sharmeen Obaid-Chinoy opowiedziała  o przygotowywanym przez siebie filmie z uniwersum "Gwiezdnych wojen" w wywiadzie dla CNN. Reżyserka zapowiada, że będzie to specjalne przedsięwzięcie.  

Jestem bardzo podekscytowana tym projektem, bo czuję, że stworzymy coś wyjątkowego. Mamy 2024 rok i to najwyższy czas, żeby wkroczyła kobieta i nadała kształt opowieści z galaktyki dawno, dawno temu, powiedziała Obaid-Chinoy.
   
Wypowiedź reżyserki spotkała się z mieszanym odbiorem fanów "Gwiezdnych wojen". Jordan Ruimy z portalu World of Reel kwestionuje wybór Obaid-Chinoy na stanowisko reżyserki widowiska. Chociaż autorka ma na koncie dwa Oscary za krótkometrażowe dokumenty "Klinika spalonych twarzy" (2012) i "Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia" (2015), zdaniem dziennikarza jej filmografia nie sprawdza się jako CV reżyserki blockbustera. Jedyny fabularny projekt, przy jakim pracowała dotychczas Obaid-Chinoy, to bowiem dwa odcinki serialu "Ms. Marvel". Poza tym wyreżyserowała jedynie filmy dokumentalne.

Ruimy przytacza też opinie fanów z portalu StarWarsNews.Net, którzy zarzucają reżyserce, że brzmi jakby reprezentowała działa PR Disneya skupiony na równości i różnorodności, a powinna skupić się przede wszystkim na nakręceniu dobrego filmu.
  
Ktoś powie zapewne: dzień fana "Gwiezdnych wojen" bez narzekania na "Gwiezdne wojny" to dzień stracony. A może jednak krytyka jest uzasadniona? A może trzeba po prostu poczekać na film? Czekacie na nowe "Star Wars" z Daisy Ridley?


"Ms. Marvel" - zwiastun


 

Co wiemy o nowym filmie ze świata "Star Wars"?Za kamerą nowego, na razie niezatytułowanego filmu ze świata "Gwiezdnych wojen", stanie Sharmeen Obaid-Chinoy (serial "Ms Marvel", nagrodzone Oscarami krótkometrażowe dokumenty "Klinika spalonych twarzy" i "Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia"). Scenariusz napisał Steven Knight ("Peaky Blinders", "Spencer", "Locke").

Akcja będzie się toczyć 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w widowisku "Skywalker. Odrodzenie". Jego bohaterką będzie grana przez Daisy Ridley Rey, której zadaniem będzie odbudowa zakonu Jedi.

Jakiś czas temu pojawiła się niepotwierdzona plotka, że film ma nosić tytuł "Star Wars: A New Beginning".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones