Reżyserka "Ms. Marvel" za kamerą nowego filmu z cyklu "Gwiezdne Wojny"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyserka+%22Ms.+Marvel%22+za+kamer%C4%85+nowego+filmu+z+cyklu+%22Gwiezdne+Wojny%22-148152
Reżyserka "Ms. Marvel" za kamerą nowego filmu z cyklu "Gwiezdne Wojny"?
Sharmeen Obaid-Chinoy ("Ms. Marvel") negocjuje posadę reżyserki nowego filmu rozgrywającego się w uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Współscenarzystą projektu jest Damon Lindelof mający na koncie m.in. takie produkcje jak "Zagubieni", "Pozostawieni" oraz "Watchmen".   

"Gwiezdne Wojny" wracają na wielki ekranSzczegóły nowych "Gwiezdnych Wojen" trzymane są oczywiście w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że dla studia LucasFilm oraz Lindelofa ważne było, aby zaangażować reżysera, który w oryginalny, autorski sposób podszedłby do historii zawartej w scenariuszu.

GettyImages-1400741044.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Przypomnijmy, że ostatnie kinowe widowisko z serii "Gwiezdne Wojny" - "Skywalker. Odrodzenie" - miało premierę w grudniu 2019 roku. Od tamtej pory LucasFilm skupiało się przede wszystkim na realizacji seriali dla platformy streamingowej Disney+. Nie oznacza to jednak, że studio zapomniało o filmach.   

Cały czas coś się działo – zapewnia szefowa LucasFilm, Kathleen Kennedy - Kiedy zakończyliśmy sagę (rodu Skywalkerów), po stronie telewizyjnej odbywała się cała ta wspaniała, ekscytująca praca, która mówi wiele o tym, w jakim kierunku zmierzamy. Chcemy, aby nasze działania były w pełni zamierzone i świadome.  Dysponujemy olbrzymim kapitałem talentu. Ludzie, z którymi pracujemy, przywiązują dużą wagę do tego, jak będzie wyglądać kolejna odsłona "Gwiezdnych Wojen". Ci ludzie chcą przyciągnąć widzów z powrotem do kin. To dla nas ważne, abyśmy powrócili z hukiem. Musimy stworzyć zupełnie nową sagę. To zajmuje jednak mnóstwo czasu.

Kim jest Sharmeen Obaid-Chinoy?Urodzona w Pakistanie Obaid-Chinoy ma na koncie dwa Oscary za dokumenty "Klinika spalonych twarzy" (2012) oraz "Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia" (2015). W tym roku wyreżyserowała dwa z sześciu odcinków serialu "Ms. Marvel", którego akcja rozgrywa się w uniwersum Marvela.   

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones