Sierpniowa video zapowiedź repertuaru Iluzjonu

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Sierpniowa+video+zapowied%C5%BA+repertuaru+Iluzjonu-106563
W sierpniu w Iluzjonie przybliżymy sylwetki Brytyjczyków: Richarda Burtona oraz J. Lee Thompsona - reżysera filmów z Gregorym Peckiem i Charlesem Bronsonem. Wspomnimy też  artystów na barykadach Powstania Warszawskiego.

Jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski rozpoczęło się 70 lat temu - 1 sierpnia. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przywołujemy pamięć o artystach na jego barykadach: Zdzisławie Maklakiewiczu, Tadeuszu Fijewskim, Helenie Grossównie,  którzy stanęli do walki. Wspomnimy też Mieczysława Fogga i Mirę Zimińską, którzy wykorzystując talent wokalny i aktorski podnosili na duchu walczących. "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego", "Kanał", "Eroica" to tylko niektóre propozycje.

Richard Burton to angielski (właściwie walijski) aktor. Największą sławę zawdzięcza roli Marka Antoniusza w "Kleopatrze" oraz Elizabeth Taylor – królowej Hollywoodu, która zagrała u jego boku. Burton na ekranie Iluzjonu m.in. w filmach: "Noc iguany" czy "Poskromienie złośnicy" - popisie gry aktorskiej duetu Burton-Taylor.

J. Lee Thompson to z kolei  - również  brytyjski – reżyser filmowy znany z filmów z Gregorym Peckiem - "Działa Navarony", "Przylądek strachu" czy "Złoto MacKenny". Wyreżyserował też 9 filmów z Charlesem Bronsonem.

Zapraszamy do iluzjon.tv!
Udostępnij: