Spider-Man szybko zniknie z kinowego uniwersum Marvela?

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Spider-Man+szybko+zniknie+z+kinowego+uniwersum+Marvela-122419
Jak wiadomo, postać Spider-Mana dołączyła do kinowego uniwersum Marvela na podstawie ugody pomiędzy Sony a Disneyem. Dla fanów komiksowego superbohatera była to dobra wiadomość, ponieważ pozwoliła Człowiekowi-Pająkowi spotkać się na dużym ekranie z Avengersami. Jednak  to, jak trwała będzie współpraca obu wytwórni, pozostaje kwestią otwartą. Nie powinno więc dziwić, że o losy Spider-Mana w MCU została ostatnio zapytana Amy Pascal.


Pascal do 2015 roku była najważniejszą osobą w Sony, która odpowiadała za wszystkie projekty filmowe. Jest też jedną z producentek "Spider-Man: Homecoming". Zapytana przez dziennikarzy Cosmic Book News stwierdziła, że wielkie wytwórnie rzadko kiedy godzą się na współpracę tego rodzaju, jaka nastąpiła w przypadku tego widowiska. Jej zdaniem może też się nie powtórzyć po tym, jak nakręcony zostanie sequel "Homecoming".

Jeśli Pascal ma rację, to oznaczałoby to, że Spider-Man dość szybko zniknie z kinowego uniwersum Marvela. Oficjalnie Sony nie komentuje słów swojej byłej szefowej. The Wrap jednak twierdzi, że dotarło do nieoficjalnych komentarzy osób pracujących dla studia, które twierdzą, że Amy Pascal się myli.

Sprawa pozostaje więc nierozstrzygnięta. Na osłodę pozostaje więc nam wszystkim nowy zwiastun "Spider-Mana: Homecoming", który miał swoją premierę wczoraj.