Spin-off "X-Men" o Kitty Pryde coraz bliższy realizacji

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Spin-off+%22X-Men%22+o+Kitty+Pryde+coraz+bli%C5%BCszy+realizacji-126996
Miesiąc temu informowaliśmy o krążących po sieci plotkach, jakoby Tim Miller (reżyser "Deadpoola") pracował nad filmem o mutantce Kitty Pryde. Teraz zyskaliśmy pośrednie potwierdzenie tych doniesień.


Otóż 20th Century Fox zatrudniło legendarnego autora komiksów Briana Michaela Bendisa do napisania scenariusza filmu kryjącego się za tajemniczym tytułem "143". Jego reżyserem ma być Tim Miller.

Oficjalnie o widowisku niemal nic nie wiadomo. Fox potwierdza tylko, że będzie to ekranizacja komiksów Marvela o mutantach. Jednak The Hollywood Reporter podaje, że według ich wiedzy będzie to właśnie film o przygodach Kitty Pryde. Tytuł "143" odnosi się do 143. numeru "Uncanny X-Men" z 1981 roku. Był to jeden z pierwszych komiksów o solowych przygodach mutantki. Kitty Pryde walczyła w nim z demonem nawiedzającym X-Mansion.

Pryde (znana także jako Shadowcat) posiada umiejętność przenikania przez ciała stałe. W "X-Men: Ostatni Bastion" oraz "Przeszłości, która nadejdzie" w superbohaterkę wcieliła się Ellen Page.

Bendis przez 17 lat pracował dla Marvela. Stworzył m.in. Jessikę Jones i czarnoskórego Spider-Mana Milesa Moralesa. W ubiegłym roku zaskoczył fanów komiksów, kiedy porzucił Marvela i przeniósł się do DC Comics.