Syn anarchii wcieli się w Snake'a Plisskena?

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Syn+anarchii+wcieli+si%C4%99+w+Snake%27a+Plisskena-107001
Producent Joel Silver ("Matrix", "Sherlock Holmes") ujawnił nazwiska aktorów, których widziałby w roli Snake'a Plisskena w planowanym od dawna remake'u "Ucieczki z Nowego Jorku".


Charlie Hunnam

Są to: Charlie Hunnam ("Pacific Rim", "Synowie Anarchii"), Jon Bernthal ("Walking Dead") oraz Dan Stevens ("The Guest"). Podobno to Hunnam jest kandydatem numer jeden, ale póki co jego agenci nie otrzymali żadnej oficjalnej propozycji.

Zrealizowany w 1981 roku oryginał był futurystyczną opowieścią o Nowym Jorku zamienionym w więzienie, gdzie rządzą się swoimi prawami sami więźniowie. Na teren metropolii spada jednak samolot z prezydentem USA na pokładzie. Główny bohater, były komandos Snake Plissken, zostaje zmuszony do odnalezienia i ocalenia głowy państwa.

Podobno w scenariuszu nowej "Ucieczki" znalazły się sceny retrospekcji, z których dowiemy się więcej o przeszłości Plisskena cierpiącego na zespół stresu pourazowego.

W skład drużyny Snake'a wejdą: Mina (była reporterka wojenna wrobiona w morderstwo; utrzymuje się przy życiu, grzebiąc w śmietnikach), Taksówkarz (przewodnik-schizofrenik będący najbardziej komiczną postacią w filmie), Gareth (ostatni ocalały ochroniarz prezydenta skrywający niebezpieczny sekret) oraz Mózg (były towarzysz Plisskena, który zdradził bohatera po zepsutym napadzie).

Aktualnie, prócz odtwórcy głównej roli, trwają również poszukiwania reżysera. Nie ustalono również daty premiery.