Szykujcie się na kinowe uniwersum "Call of Duty"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szykujcie+si%C4%99+na+kinowe+uniwersum+%22Call+of+Duty%22-114347
Szykujcie się na kinowe uniwersum "Call of Duty"
Ileż może zmienić się w ciągu dwóch lat. Jeszcze w 2013 roku Bobby Kotick twierdził, że kinowe "Call of Duty" nie powstanie. Tymczasem wczoraj Activision Blizzard ogłosiło powstanie Activision Blizzard Studios. Celem wytwórni będzie stworzenie nie jednego filmu opartego na bestsellerowej serii gier, ale całego kinowego uniwersum.


Activision Blizzard Studios liczy, że "Call of Duty" stanie się podobnym fenomenem co MCU (Marvel Cinematic Universe). Punktem wyjścia ma być kinowe widowisko, które następnie obudowane zostanie sequelami i spin-offami szykowanymi zarówno do kin jak i do telewizji. Politykę firmy najlepiej podsumował Nick van Dyk, jeden z szefów Activision Blizzard. Powiedział on mianowicie, że nie działamy w przemyśle filmowym czy telewizyjnym, my działamy w przemyśle opartym na własności intelektualnej i franczyzie.

Fenomen "Call of Duty" rozpoczął się wraz z premierą pierwszej gry w 2003 roku. W oryginale gracz obejmuje kontrolę nad trzema żołnierzami walczącymi przeciw III Rzeszy: amerykańskim szeregowcem Joeyem Martinem, brytyjskim sierżantem Jackiem Evansem i rosyjskim szeregowcem Aleksiejem Woroninem. Biorą oni udział w działaniach na linii frontu, a także rajdach na tyłach wroga. Od tamtej pory seria przeszła sporo modyfikacji stając się przy okazji sprzedażowym superhitem. Najlepszym tego dowodem są wyniki "Call of Duty: Advanced Warfare".

Jednak "Call of Duty" nie będzie jedynym projektem Activision Blizzard Studios. Pierwszym projektem, który wypuści nowa wytwórnia będzie serial animowany "Skylanders Academy". Jego twórcą jest Eric Rogers ("Futurama"), a w obsadzie są m.in. Justin Long (Spyro) i Ashley Tisdale (Stealth Elf). Gry "Skylanders" oraz związane z nimi gadżety to dla Activision Blizzard biznes warty 3 miliardy dolarów.

W dalszych planach studia są także filmowe i serialowe projekty inspirowane: "Diablo", "HearthStone" i "StarCraftem".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones