Twórca "Arrow" i "Flasha" szykuje serial o Green Lanternie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Arrow%22+i+%22Flasha%22+szykuje+serial+o+Green+Lanternie-135291
Greg Berlanti tym razem zabierze fanów DC w kosmos? Producent przygotowuje dla HBO Max dwa nowe seriale oparte na komiksach wydawnictwa: "Strange Adventures" oraz projekt inspirowany postacią Green Lanterna. 


Oba projekty powstają dla HBO Max i będą inne od wszystkiego, co widzieliście w telewizji, zapowiedział Berlanti, znany m.in. z seriali "Arrow" i "Flash". Pierwszy to antologia opowieści ku przestrodze rozgrywających się w świecie, gdzie żyją superbohaterowie. Drugi to z kolei prawdopodobnie największy serial DC, jaki zrobiliśmy. Wybierzemy się w przestrzeń kosmiczną z Green Lanternem, ale na razie nie mogę zdradzić więcej.

"Strange Adventures" jest zainspirowane serią-antologią wydawaną od 1950 roku. Początkowo publikowano w niej historie w typie kina klasy B, a z czasem zaczęto prezentować tam szereg bohaterów w duchu SF (m.in. Space Ranger, Star Hawkins i Atomic Knights), a potem nadprzyrodzone opowieści z dreszczykiem. Na łamach "Strange Adventures" debiutował też m.in. Deadman.


Green Lantern jest oczywiście jednym z flagowych bohaterów uniwersum DC. To miano nosiło wielu bohaterów będących członkami organizacji Green Lantern Corps, stanowiącej coś na kształt międzygalaktycznej policji. Każdy z jej przedstawicieli włada potężnym pierścieniem, który ma moc urzeczywistniania myśli właściciela. Berlanti był jednym z producentów i scenarzystów pełnometrażowego "Green Lanterna", w którym zagrał Ryan Reynolds.

Showrunnerem "Strange Adventures" będzie John Stephens ("Gotham", "Plotkara"). Szczegóły na razie niezatytułowanego serialu o Green Lanternie (albo o Green Lanternach?) pozostają chwilowo tajemnicą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones