Będzie sequel "Free Guya"? Dlaczego "Zielona Latarnia" to porażka? Ryan Reynolds odpowiada

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+sequel+%22Free+Guya%22+Dlaczego+%22Zielona+Latarnia%22+to+pora%C5%BCka+Ryan+Reynolds+odpowiada-149832
Będzie sequel "Free Guya"? Dlaczego "Zielona Latarnia" to porażka? Ryan Reynolds odpowiada
źródło: Getty Images
autor: Todd Williamson/E! Entertainment/NBC
Ryan Reynolds gościł w Londynie podczas Just for Laughs Comedy Festival. W rozmowie z Robem Delaneyem, z którym miał okazję spotkać się na planie "Deadpoola 2", aktor odniósł się m.in. do planów zrealizowania sequela "Free Guya" i artystycznej porażki "Green Lantern"

Będzie sequel "Free Guya"? Ryan Reynolds odpowiada


Jest potencjał, by zrobić sequel "Free Guya", co byłoby fajne. Z chęcią bym go zrobił – przyznał Reynolds. Ale z drugiej strony czy każdy film musi mieć teraz sequel? Nie wiem. Czasem wystarczy zrobić jeden fajny film i się rozejść. Więc wiesz, jest trochę nacisku i trzeba się oprzeć pokusie natychmiastowego powiedzenia "Zrobienie sequela potwierdzi wartość pierwszej części". Nie, pierwszy film potwierdza wartość pierwszego filmu, a potem możesz to zostawić. Więc nie wiem, wciąż o tym rozmawiamy.

W filmie "Free Guy" Ryan Reynolds wciela się w Guya, przeciętnego urzędnika banku – posłusznego, rzetelnego i miłego dla każdego. Kiedy pewnego dnia odkrywa, że tak naprawdę jest drugoplanową postacią w grze, nagle wszystko nabiera dla niego nowego sensu. Jako gracz NCP (postać sterowana przez Sztuczną Inteligencję) często był atakowany, okradany, potrącany przez samochód i traktowany, jak worek treningowy. Do tej pory wydawało mu się to naturalne, teraz wie, że za tym kryją się inni gracze. Na domiar złego, twórca gry postanawia ją zakończyć i zniszczyć  jedyny świat mężczyzny. Współpracując z nową koleżanką (Jodie Comer), która jest zarówno człowiekiem, jak i postacią w grze, Guy postanawia zostać bohaterem własnej historii i wziąć sprawy w swoje ręce. Teraz na planie gry, która nie ma dla niego żadnych ograniczeń jest zdeterminowany, aby być facetem, który uratuje swój wirtualny świat i żyjących w nim przyjaciół – niczym superbohater – tylko żyjący w komputerze.

Zobaczcie zwiastun: Ryan Reynolds o porażce "Green Lantern"


W trakcie rozmowy poruszony został też temat filmu "Green Lantern", w którym Reynolds wcielił się w tytułowego superbohatera z uniwersum DC. Zdaniem aktora problemem produkcji było "za dużo czasu, za dużo pieniędzy". 

Było tam po prostu za dużo ludzi, którzy wydawali za dużo pieniędzy. A kiedy pojawiał się jakiś problem, powinni raczej powiedzieć: "Ok, przestańmy wydawać kasę na efekty specjalne i pomyślmy o postaci. W jaki sposób zastąpić to wielkie widowisko – które w ogóle nie działa – czymś opartym na bohaterze?". Ale to się nigdy nie wydarzyło – tłumaczył. 

Mimo wszystko Reynolds dobrze wspomina pracę na planie. Nad filmem pracowało 185 osób. Wszyscy świetnie się bawili, uwielbialiśmy przychodzić na plan. Naprawdę kręcenie tego filmu dało nam masę radości. Ale wiesz, siedzieć później na premierze, oglądać to, co powstało... O mój Boże. Ciężka sprawa – powiedział. 

We wszechświecie równie olbrzymim, co tajemniczym, od wieków istnieje pewna niezauważalna, lecz potężna siła – obrońcy pokoju i sprawiedliwości, zwani Green Lantern Corps. Jest to grupa wojowników, którzy przysięgli strzec międzygalaktycznego porządku. Każdy z nich nosi pierścień obdarzający go nadzwyczajnymi mocami. Kiedy jednak pojawia się nowy wróg, Parallax, który grozi, że zniszczy układ sił we wszechświecie, losy Green Lantern Corps oraz Ziemi spoczywają w rękach najmłodszego rekruta, Hala Jordana (Ryan Reynolds), pierwszego człowieka w szeregach organizacji. Jeśli wspierany przez innego pilota – swoją ukochaną z dzieciństwa, Carol Ferris (Blake Lively) – szybko nauczy się panować nad nowymi mocami i odnajdzie w sobie odwagę, by pokonać swe lęki, to być może stanie się nie tylko osobą, bez której pokonanie Parallaxa nie byłoby możliwe, ale także największym wojownikiem Green Lantern.

Zobaczcie zwiastun:
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones