Nowy serial DC przenosi się z HBO na platformę Netflix

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serial+%22Dead+Boy+Detectives%22+zadebiutuje+na+platformie+Netflix%2C+a+nie+HBO+Max-149730
Nowy serial DC przenosi się z HBO na platformę Netflix
źródło: Getty Images
autor: Jon Kopaloff
Serial "Dead Boy Detectives" zmienia platformy. Ekranizacja spin-offu komiksowego "Sandmana" Neila Gaimana miała oryginalnie trafić na HBO Max. Teraz projekt został sprzedany platformie Netflix. Producentem wykonawczym serialu jest Greg Berlanti ("Flash", "Ty", "Superman i Lois").

Greg Berlanti: z HBO Max na Netfliksa

Warner Bros. Television znalazło dla serialu "Dead Boy Detectives" nowy dom, ponieważ projekt nie pasował do nowej wizji DC, jaką przygotowali James Gunn i Peter Safran. W serialowych planach nowych szefów DC Studios jest pięć produkcji dla platformy HBO Max, które będą powiązane z kinowymi premierami DC. Do przesunięcia serialu przyczynił się również fakt, że nie było szansy na jego premierę w serwisie HBO Max przed 2024 rokiem.

Berlanti, współtwórca tzw. "Arrowverse", współpracuje regularnie z platformą Netflix, dla której stworzył jeden z jej najpopularniejszych seriali, "Ty". Choć dotychczas to on był najważniejszą osobą zarządzającą telewizyjna stroną uniwersum DC, nie jest on częścią najnowszych planów studia. Jego seriale "Doom Patrol" i "Titans" zostały skasowane, a Gunn i Safran szykują zupełnie nowe projekty.


O czym opowiada "Dead Boy Detectives"?Bohaterami ośmioodcinkowego serialu są Charles Rowland i Edwin Payne – duchy dwóch chłopców, którzy zamiast wyruszyć w zaświaty pozostali na Ziemi, by rozwiązywać nadprzyrodzone zagadki kryminalne. Po raz pierwszy pojawili się oni na kartach serii "Sandman".
 
W roli Edwina Payne'a zobaczymy debiutanta George'a Rexstrewa. Jako Charles Rowland będzie mu partnerował Jayden Revri ("Przeznaczenie: Saga Winx"). Znana z "Ostatniej nocy w Soho" Kassius Nelson wcieli się w ich żyjącą przyjaciółkę Crystal Palace. Autorem scenariusza jest Steve Yockey ("Stewardesa", "Nie z tego świata"). Za produkcję odpowiada studio Berlanti Productions.

Młodym aktorom towarzyszyć będą m.in. Briana Cuoco ("Stewardesa") jako Jenny the Butcher, a także debiutująca na ekranie Yuyu Kitamura jako Niko i Jenn Lyon ("Pazury") jako Esther. Ruth Connell ("Nie z tego świata"), która w trzecim sezonie "Doom Patrol" pojawiła się jako Nocna Pielęgniarka, powróci do tej roli.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones