"Back to Black. Historia Amy Winehouse": Sam Taylor-Johnson, Marisa Abela i Jack O'Connell opowiadają nam o filmie

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Back+to+Black.+Historia+Amy+Winehouse%22+opowiadaj%C4%85+o+filmie-155142
"Back to Black. Historia Amy Winehouse": Sam Taylor-Johnson, Marisa Abela i Jack O'Connell opowiadają nam o filmie
źródło: Materiały prasowe
Jak trudno było znaleźć aktorkę, która wcieli się w Amy Winehouse? Czy odtwórcy ról Amy i jej męża słuchali piosenkarki za jej życia? Która piosenka jest ich ulubioną? Do kin wszedł właśnie film "Back to Black. Historia Amy Winehouse". Jego twórcy - reżyserka Sam Taylor-Johnson i aktorzy Marisa Abela oraz Jack O'Connell - opowiedzieli nam o pracy nad biografią Amy Winehouse. Zobaczcie wywiad, który przeprowadził Jakub Popielecki.
 

WYWIAD: Twórcy "Back to Black" opowiadają nam o filmie
Jak trudno było znaleźć ekranową Amy Winehouse?Sam Taylor-Johnson opowiedziała nam m.in. o tym, jak wielkim wyzwaniem było znalezienie ekranowej odtwórczyni Amy Winehouse: Chciałabym powiedzieć, że było bardzo trudno. Ale w rzeczywistości było absurdalnie łatwo. Bo wiedziałam, czego szukam. Ja i reżyserka castingu Nina Gold, z którą pracowałam przez większość swojej kariery, dobrze się rozumiemy. Żadna z nas nie chciała kogoś, kto naśladowałby Amy. Nina przesłuchała mnóstwo młodych Amy Winehouse, ale spotkała się głównie z naśladownictwem. Marisa była więc pierwszą osobą, którą widziałam. Oraz pierwszą osobą, która nie próbowała naśladować Amy, tylko przywołać jej ducha. Kiedy ją zobaczyłam, od razu wiedziałam, że to ona. I to była pierwsza kandydatka!
 
 
Marisa Abela, która wciela się w Amy Winehouse, zdradziła, która piosenka gwiazdy jest jej ulubioną: Trudno wybrać jedną. Po prostu jest ich mnóstwo. Nie mamy do czynienia z gwiazdą jednego hitu. Oba jej albumy są świetne. Uwielbiałam śpiewać "Stronger Than Me", bo daje mnóstwo frajdy. Czasem czułam się, jakbym wykonywała stand-upowy numer. Ale myślę, że "Love is a Losing Game" to jedna z najlepszych piosenek w historii.

Jack O'Connell, odtwórca roli męża Amy Winehouse, Blake'a Fielder-Civila, przyznał, że w swoim czasie słuchał jej piosenek: Widziałem ją na żywo na festiwalu Glastonbury. Uwielbiałem ją, choć początkowo byłem sceptyczny i trochę się spóźniłem na imprezę. To przez moje ego. Próbowałem być fajny i oryginalny. Nie chciałem iść za tłumem. Ona była wtedy niesamowicie popularna. Myślę, że teraz bardziej doceniam jej muzykę. Dobrze się starzeje. Uważam, że wytrzyma próbę czasu.

"Back to Black" - o czym opowiada film?

"Back to Black" powstało we współpracy ze spadkobiercami Amy Winehouse. Projekt przygotowało Studiocanal, a autorem scenariusza jest Matt Greenhalgh, który ma już na koncie szereg filmowych biografii. Napisał m.in. "Control" i "Prawdziwą historię króla skandali" oraz film "John Lennon. Chłopak znikąd". 

Za kamerą projektu stanęła Sam Taylor-Johnson. W jej filmografii znajdują się "John Lennon. Chłopak znikąd" (2009), "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (2015) i "Milion małych kawałków" (2018). Na ekranie pojawią się Jack O’Connell ("Kochanek Lady Chatterley"), Eddie Marsan ("Gra Fortuny") i Lesley Manville ("Paryż pani Harris"). 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones