Twórcy "Peaky Blinders" ogłaszają koniec serialu

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Peaky+Blinders%22+og%C5%82aszaj%C4%85+koniec+serialu-140937
Twórcy "Peaky Blinders" ogłaszają koniec serialu

UPDATE: w rozmowie z serwisem Deadline Steven Knight zapowiedział, że kontynuacją serialu "Peaky Blinders" będzie film.Producenci "Peaky Blinders" ogłosili, że szósty sezon serialu będzie zarazem ostatnim. Opowieść o kryminalnym klanie Shelbych ma być kontynuowana w innej formie.

Zdjęcia do finałowych odcinków właśnie się rozpoczęły. "Peaky Blinders" powracają z hukiem. W nowych odcinkach, których produkcja została opóźniona z powodu pandemii COVID, serialowa rodzina znajduje się w skrajnym niebezpieczeństwie, a stawka nigdy nie była wyższa - zapowiada autor show, Steven Knight - Wierzymy, że będzie to najlepszy sezon ze wszystkich dotychczasowych. Jesteśmy pewni, że nasi niesamowici fani go pokochają. Podczas gdy serial zmierza ku końcowi, historia będzie toczyć się dalej w innej formie.

Bohaterem "Peaky Blinders" jest Thomas Shelby (Cillian Murphy), który wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzi jedną z najsilniejszych grup przestępczych w Birmingham. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem miasta. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję poprzez prowadzenie legalnych interesów.

Serial zadebiutował na antenie BBC Two 8 lat temu i z miejsca stał się wielkim hitem. Poza Wielką Brytanią dystrybucją "Peaky Blinders" zajmuje się Netflix.
Udostępnij: