"Peaky Blinders": wiemy, kiedy mają rozpocząć się zdjęcia do filmowej kontynuacji

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Peaky+Blinders%22%3A+wiemy%2C+kiedy+maj%C4%85+rozpocz%C4%85%C4%87+si%C4%99+zdj%C4%99cia+do+filmowej+kontynuacji-153518
"Peaky Blinders": wiemy, kiedy mają rozpocząć się zdjęcia do filmowej kontynuacji
Mamy dobrą wiadomość dla fanów "Peaky Blinders". W rozmowie dla magazynu "Radio Times" twórca serialu Steven Knight ujawnił, że właśnie kończy pisać scenariusz filmowej kontynuacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zdjęcia powinny rozpocząć się w połowie tego roku.

"Peaky Blinders": o serialuBohaterem "Peaky Blinders" jest Thomas Shelby (Cillian Murphy), który wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzi jedną z najsilniejszych grup przestępczych w Birmingham. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem miasta. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję poprzez prowadzenie legalnych interesów.


W obsadzie "Peaky Blinders" znaleźli się również m.in. Tom Hardy, Anya Taylor-Joy, Aidan Gillen, Adrien Brody, Sam Claflin i Sam Neill.

Serial zadebiutował na antenie BBC Two w 2013 roku i z miejsca stał się wielkim hitem. Łącznie powstało sześć sezonów. Finał został wyemitowany dwa lata temu.


Przypomnijmy, że w przygotowaniu są podobno dwa spin-offy "Peaky Blinders". Akcja pierwszego ma rozgrywać się w Bostonie w połowie XX wieku, kilka dekad po wydarzeniach z oryginalnej serii. Drugi ze spin-offów skupia się rzekomo na młodej Polly.

Zwiastun serialu "Peaky Blinders"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones