Tom Hardy w filmie o wojnie wietnamskiej

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Hardy+w+filmie+o+wojnie+wietnamskiej-140060
Tom Hardy w filmie o wojnie wietnamskiej
źródło: Getty Images
autor: Mark Sagliocco
Tom Hardy ("Mad Max: Na drodze gniewu"), Tye Sheridan ("Ready Player One"), Stephan James ("Gdyby ulica Beale umiała mówić"), Bill Skarsgard ("To"), Pete Davidson ("The King Of Staten Island"), Ashton Sanders ("Moonlight"), Martin Sensmeier ("Siedmiu wspaniałych"), Moises Arias ("Monos") i Angus Cloud ("Euforia") wystąpią w poświęconym wojnie w Wietnamie filmie "The Things They Carried".

To ekranizacja wydanego w 1990 roku słynnego zbioru opowiadań "Rzeczy, które nieśli" pióra Tima O'Briena. Polski wydawca opisuje książkę w następujący sposób: Żołnierze Kompanii Alfa przemierzają dżunglę i pola ryżowe Wietnamu, niosąc na barkach sprzęt bojowy, a także swoją przeszłość, marzenia i lęki. Aby przetrzymać niesamowitą atmosferę wojny w niezrozumiałym dla siebie kraju, amerykańscy chłopcy żartują ze śmierci. Czasem się załamują i robią niepojęte rzeczy. Książka przedstawia niezwykłą wizję horroru, jakim był w oczach autora Wietnam. Każde opowiadanie jest echem innych, całość zaś to proza mocna, oryginalna i pełna pasji. "Rzeczy, które nieśli" to coś więcej niż tylko opowieść o wojnie - to głęboka refleksja na temat potwornego ciężaru rzeczy, które ludzie muszą nieść przez życie.

Książka sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy i otrzymała  nominację do nagrody Pulitzera. W 1998 roku na jej podstawie zrealizowano film "Dziewczyna żołnierza" z Kieferem Sutherlandem.

Za kamerą "The Things They Carried" stanie Rupert Sanders ("Królewna Śnieżka i Łowca"). Scenariusz napisał nominowany do Oscara Scott B. Smith ("Obraz pożądania", "Prosty plan"). Jak informuje serwis Deadline, kompletowanie obsady jeszcze się nie zakończyło.

Zdjęcia mają rozpocząć się na początku przyszłego roku w Tajlandii.
Udostępnij: