Serial "Fallout" tylko dla fanów gier? Nolan opowiada

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serial+%22Fallout%22%3A+tw%C3%B3rca+Jonathan+Nolan+o+zadowalaniu+fan%C3%B3w+gier-154690
Serial "Fallout" tylko dla fanów gier? Nolan opowiada
źródło: Materiały prasowe
W przypadku adaptacji znanego materiału źródłowego, odpowiedzialnym za kształt nowej wersji sen z powiek spędzają reakcje najbardziej oddanej grupy fanów oryginału. Jednak producent i reżyser serialu "Fallout" Jonathan Nolan nie zalicza się do przestraszonych. W niedawno udzielonym wywiadzie zadeklarował, że wersja przygód znanych dotąd z serii gier ma zadowolić samych twórców, a nie zostać kolejnym przykładem fan service’u.

Jonathan Nolan o serialu "Fallout". Czy boi się niezadowolenia fanów?W wypowiedzi dla portalu T3 Nolan stwierdził, że jego głównym celem przy tworzeniu nowego serialu dla Prime Video nie jest wyłącznie zadowolenie fanów gier. Twórca "Westworld" ma zamiar przedstawić własną opowieść, która w pierwszym kroku spełni jego kryteria dobrze wykonanej pracy:

Wydaje mi się, że nie można przygotować się na zadowolenie grupy fanów oryginału. Ani nikogo innego, oprócz samego siebie. Uważam, że trzeba zrobić serial według własnych przekonań i wierzyć, że jako twórcy – i również jako fani serii gier – będziemy w stanie stworzyć opowieść z najważniejszych elementów w najlepszej możliwej wersji.


"Fallout" – co wiemy o serialu?Akcja serialu będzie rozgrywać się w zniszczonym przez nuklearną wojnę Los Angeles. Po zagładzie ludzie muszą żyć w podziemnych bunkrach, żeby chronić się przed promieniowaniem, mutantami i bandytami. Produkcja ma zostać osadzona w tym samym świecie co gry wideo, lecz prezentować zupełnie nową historię.

Showrunnerami serialu są Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner. Pierwsze pięć odcinków wyreżyserował Nolan, który wraz z żoną Lisą Joy jest również producentem serialu. Główne role zagrają Walton Goggins, Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones oraz Aaron Moten.

Ośmioodcinkowa produkcja zadebiutuje na Prime Video 11 kwietnia 2024.

Zobacz zwiastun serialu "Fallout"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones