Nolan gotów wrócić do Batmana. Ale nie Christopher, tylko Jonathan

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jonathan+Nolan+got%C3%B3w+wr%C3%B3ci%C4%87+do+Batmana-155343
Nolan gotów wrócić do Batmana. Ale nie Christopher, tylko Jonathan
źródło: Materiały prasowe
Jonathan Nolan wyszedł z cienia brata, pracując m.in. przy takich serialach jak "Westworld" czy "Fallout". Wcześniej jednak bracia Nolanowie - Jonathan i Christopher - pracowali razem m.in. nad trylogią o Batmanie. Jonathan był współscenarzystą filmów "Mroczny Rycerz" i "Mroczny Rycerz powstaje". W jednym z ostatnich wywiadów twórca zdradził, czy byłby gotów wrócić do postaci Batmana.
  

Jonathan Nolan chętnie wróci do BatmanaGettyImages-1456896073.jpg Getty Images © Variety


Czyż nie byłoby to spełnienie marzeń?, powiedział Jonathan Nolan. Zajęło to 10 lat mojego życia - licząc od momentu, gdy zaproszono mnie do pracy przy "Batmanie - Początku". I to było epickie: praca z Christianem Bale'em, Heathem Ledgerem, Morganem Freemanem, Michael Caine'em i możliwość uczczenia amerykańskiej ikony. Czy wróciłbym, gdybym ponownie dostał taką propozycję? Oczywiście.

Zajęliśmy się innymi rzeczami. I oczywiście, inni twórcy przejęli pałeczkę i poszli dalej z tymi postaciami, dodał Nolan, nawiązując do "Batmana" Matta Reevesa.

Zapytany o to, kogo chciałby zobaczyć w roli Batmana, odparł: Dla mnie to zawsze będzie Christian.
   

TOP: Najlepsze filmy Christophera Nolana
Jonathan Nolan namówił brata do nakręcenia "Mrocznego Rycerza"Jonathan Nolan wystąpił niedawno w podcaście "Armchair Expert", gdzie opowiedział o tym, jak zachęcił swojego brata, Christophera, do kontynuowania trylogii o Batmanie.
     
Chris wahał się, czy kręcić kolejny film
, wspomina Jonathan Nolan. Nie chciał zostać reżyserem filmów superbohaterskich.

Jonathan zaznaczył, że Chris był bardzo dumny z filmu "Batman - Początek", ale był gotów porzucić postać Człowieka Nietoperza.

Jonathan wspomina, jak powiedział do brata: Spędziliśmy godzinę, opowiadając genezę tego bohatera. Co jeszcze możemy z tym zrobić? Czy możemy wziąć te same postacie i delikatnie przesunąć je do innego gatunku? Czy możemy przejść od filmu przygodowego do kryminału i opowieści o mafii, zachowując ten sam klimat?

Producent Charles Roven, Chris i ja siedzieliśmy razem i powiedziałem: "Stary, nie bądź tchórzem. Zróbmy to!", dodaje Nolan. Kiedy mieliśmy gotowy scenariusz, stwierdziłem: "To będzie świetne. To ekscytujące. Musimy zrobić ten film". Ostatecznie się zgodził. I udało mu się uniknąć zaszufladkowania.


MAM PARĘ UWAG: Rozmawiamy o "Batmanach" Nolana
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones