Twórcy porzucają aktorską wersję serialu "Awatar"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+porzucaj%C4%85+aktorsk%C4%85+wersj%C4%99+serialu+%22Awatar%22-138893
Twórcy porzucają aktorską wersję serialu "Awatar"
Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, którzy pracowali nad aktorską wersją swojego serialu "Awatar: Legenda Aanga" dla platformy Netflix, zrezygnowali z udziału w projekcie.

Wielu z was pyta o nowe wieści w sprawie aktorskiej wersji "Awatara". Mogę wreszcie ujawnić, że nie jestem już zaangażowany w to przedsięwzięcie, napisał DiMartino w liście otwartym do fanów. W czerwcu, po dwóch latach rozwijania projektu, Bryan Konietzko i ja podjęliśmy trudną decyzję, by porzucić ten projekt.

Cóż, tak bywa. Produkcja jest wyzwaniem. Zachodzą niespodziewane okoliczności. Plany muszą ulec zmianie. Kiedy takie rzeczy spotykały mnie w toku mojej kariery, próbowałem być jak Nomad Powietrza i adaptować się do nich. Robię, co mogę, by iść z prądem, nieważne jaka przeszkoda stoi mi na drodze. Ale nawet Nomad Powietrza wie, kiedy pora pójść dalej, dodał twórca. I kto wie? Przygotowywana przez platformę Netflix adaptacja "Awatara" ma szansę być dobra. Może okazać się serialem, który polubicie. Jestem jednak pewien, że cokolwiek pojawi się na ekranie, nie będzie to zgodne z naszą intencją i wizją.

Jak wynika ze słów DiMartino, Netflix kontynuuje prace nad projektem. W oficjalnym oświadczeniu serwisu czytamy: Szanujemy i podziwiamy Michaela, Bryana oraz historię, którą opowiedzieli w animowanym "Awatarze". Choć postanowili opuścić projekt, wierzymy w nasz zespół i ich adaptację.

Netflix rozpoczął prace nad aktorskim serialem na podstawie "Awatara" w 2018 roku. Oryginał był emitowany przez Nickelodeon w latach 2005-2008. W 2010 roku seria doczekała się pełnometrażowej ekranizacji, jaką był film "Ostatni władca wiatru" w reżyserii M. Nighta Shyamalana. Spotkał się on jednak z nieprzychylnym odbiorem.

Akcja "Awatara" rozgrywa się w baśniowej krainie. Naród Ognia próbuje przejąć panowanie nad światem. Opór stawiają mu pozostałe ziemskie nacje: Plemiona Wody, Królestwo Ziemi oraz Nomadowie Powietrza. W każdej z nich żyją magowie - ludzie, posiadający władzę nad jednym z czterech żywiołów. Jednak świat może uratować tylko Awatar - jedyny mag, który panuje nad wszystkimi żywiołami. Jest nim dwunastoletni Aang, który musi pokonać liczne przeszkody i wykazać się ogromną odpowiedzialnością.
Udostępnij: