W jakim stanie jest Jerzy Stuhr? Syn aktora dziękuje lekarzom

Onet.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/W+jakim+stanie+jest+Jerzy+Stuhr+Syn+aktora+dzi%C4%99kuje+lekarzom-150875
W jakim stanie jest Jerzy Stuhr? Syn aktora dziękuje lekarzom
Tydzień temu polskie media obiegła niepokojąca informacja o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Maciej Stuhr, który ujawnił wówczas, że jego ojciec znajduje się na OIOM-ie, dziś dziękuje lekarzom. 

Jerzy Stuhr wraca do zdrowia. Syn aktora dziękuje fanom za wsparcie


Maciej Stuhr podziękował na Facebooku za słowa wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia dla jego ojca. Wyraził także wdzięczność dla personelu szpitala, w którym Jerzy Stuhr przeszedł operację usunięcia raka krtani. Wpis możecie zobaczyć poniżej: 


Maciej Stuhr o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Dlaczego aktor trafił do szpitala?


Maciej Stuhr zdradził w podcaście WojewódzkiKędzierski, że jego ojciec znajduje się w szpitalu. W trakcie rozmowy poruszony został temat kolizji, jaką Jerzy Stuhr spowodował w październiku ubiegłego roku. Jadący samochodem aktor potrącił motocyklistę i zbiegł z miejsca wypadku. Szybko został jednak zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd ukarał go grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów przez trzy lata. 

Nawiązując do tej sytuacji, prowadzący program zapytali Macieja Stuhra, czym jego ojciec dojeżdża teraz do pracy. Takiej odpowiedzi z pewnością się nie spodziewali: 

Mój tata jest na OIOM-ie i niczym nie dojeżdża. Wózkiem inwalidzkim czasem jedzie sobie na spacer — powiedział Maciej Stuhr. Nie ujawnił więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia ojca.

Portal Wyborcza.pl Kraków poinformował, że Jerzy Stuhr ok. trzy tygodnie wcześniej przeszedł operację usunięcia raka krtani. Zabieg przeprowadzono w szpitalu w Zakopanem. Aktor zmagał się z tą chorobą już wcześniej – został zdiagnozowany w 2011 roku. Swoją walkę o powrót do zdrowia opisał w książce "Tak sobie myślę".

Nowotwór wrócił. Rak krtani pojawił się w prawie tym samym miejscu co poprzednim razem. Znów była konieczna operacja – powiedziała krakowskiemu wydaniu "Gazety Wyborczej" osoba z bliskiego kręgu aktora. 

Jerzy Stuhr od wielu lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. Przeszedł m.in. trzy zawały serca oraz udar mózgu, po którym na nowo uczył się mówić i chodzić. O swoich doświadczeniach mówił otwarcie w trakcie kampanii społecznych poświęconych problemom zdrowia.

Ostatnie role Jerzego Stuhra


Od kilku lat Jerzy Stuhr pojawia się na ekranie okazjonalnie. Ostatnie projekty w jego filmografii to włoski dramat "I odpuść nam nasze długi" oraz biografia "Sonata", w której zagrał profesora Henryka Skarżyńskiego. Aktor pojawił się też w jednym z odcinków serialu "Mój agent", w którym zagrał samego siebie. Jego głos mogliśmy też usłyszeć w krótkometrażowej animacji "Twierdza" będącą adaptacją opowiadania Sławomira Mrożka. Aktualnie jego filmografię zamyka komediodramat "Il sol dell'avvenire" w reżyserii Nanniego Morettiego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones