Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Wahlberg+i+Blum+produkuj%C4%85+film+%28albo+serial%29-132915

Wahlberg i Blum produkują film (albo serial)

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mw
  • Filmy
Jason Blum z Blumhouse oraz Mark Wahlberg zaadaptują wspólnie artykuł "The Stolen Kids of Sarah Lawrence" Ezry Marcusa i Jamesa D. Walsha na film. W USA to jedna z najgorętszych historii ostatnich tygodni.


GettyImages-919695946.jpg
Getty Images © Kevork Djansezian


Tekst, który ukazał się w magazynie New York 28 kwietnia, opowiada historię grupy młodych studentów prestiżowej uczelni, którzy stali się ofiarami cynicznego manipulatora, ojca jednej z uczennic. Zwolniony z więzienia mężczyzna zamieszkał u swojej córki w akademiku i od razu zjednał sobie sympatię jej przyjaciół. Wkrótce jednak sprawy przybrały mroczniejszy obrót.

"Larry Ray" opowiadał studentom niestworzone historie o swojej pracy w CIA i powiązaniach z prominentnymi nowojorskimi figurami świata polityki. Dzięki psychologicznym manipulacjom uzależnił od siebie wiele osób: skłócił je z rodzicami, ingerował w ich życie seksualne, pożyczał od nich pieniądze. Gdy sprawy zaczęły wpływać do sądu, po jego stronie stanęła tylko córka. 

Nie wiadomo na razie, czy będzie z tego film, czy limitowany serial - studio Blumhouse widzi potencjał w obydwu formach. Jeśli jednak rzecz trafi do kin, Wahlberg zagra w nim główną rolę.

Brzmi intrygująco?

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię