Wakacje z kasą: "Toy Story 3" trzyma się dzielnie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wakacje+z+kas%C4%85%3A+%22Toy+Story+3%22+trzyma+si%C4%99+dzielnie-62205
Drugi weekend "Toy Story 3" zapowiada się równie udanie jak pierwszy. W piątek najnowsza animacja Pixara zarobiła około 18,5 miliona dolarów. Oznacza to, że w cały weekend zgarnie 62 miliony. To znakomity wynik, który jest ledwie o 8 milionów niższy od rekordu otwarcia sprzed czasów "Toy Story 3".

Komedia "Duże dzieci" została zmasakrowana przez amerykańskich recenzentów. Widownia jednak zupełnie się tym nie przejęła i tylko w piątek wydała na bilety na ten film 14,4 miliona dolarów. Oznacza to, że najnowszy film z Adamem Sandlerem ma szansę na otwarcie w okolicach 40 milionów dolarów.

40 milionów, nawet w ciągu pięciu dni, to wynik pozostający daleko poza możliwościami "Wybuchowej pary". Fox notuje kolejną kasową porażkę w tym roku, choć oczywiście nie aż tak bolesną jak w przypadku "Marmaduke'a". Mimo obecności Toma Cruise'a i Cameron Diaz film zarobi w weekend tylko 19 milionów, a od premiery w środę 27 milionów. Dla porównania skierowany do podobnej widowni "Pan i Pani Kiler" zarobił 15,8 milionów w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania.

Pierwszą piątkę zamkną: "The Karate Kid" z wynikiem 15 milionów (w piątek 4,5 mln) i "Drużyna A" – 5,5 miliona (w piątek 1,7 mln).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones