Widzowie festiwalu w Göteborgu zostaną zahipnotyzowani

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Widzowie+festiwalu+w+G%C3%B6teborgu+zostan%C4%85+zahipnotyzowani-145028
Widzowie festiwalu w Göteborgu zostaną zahipnotyzowani
źródło: Materiały prasowe
Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu w Göteborgu planują niecodzienne wydarzenie dla widzów pokazów galowych. Przed projekcjami filmów "Memoria", "Land of Dreams" i "Gæsterne" oglądający mają zostać wprowadzeni w stan hipnozy ”zgodnie z nastrojem i tematem filmu”.

Dyrektor artystyczny festiwalu Jonas Holmberg zwraca uwagę, że eksperyment "zadaje pytania dotyczące uległości, transgresji i kontroli", pytania, które stały się jeszcze bardziej istotne dzięki "zasadom i restrykcjom z ostatniego roku". "Oglądanie filmu w kinie może być niezwykle hipnotyzujące. W domu, z tabletem, znacznie trudniej jest utrzymać koncentrację, której potrzebujesz, aby naprawdę pochłonąć film" – powiedział Holmberg. "Kino hipnotyczne jest zarówno hołdem, jak i rozszerzeniem doświadczenia oglądania filmów w kinie". Po seansie czuwający nad eksperymentem hipnotyzer ma przywrócić widzów do stanu pełnej świadomości.


Kadr z filmu "Memoria"


Festiwal w Göteborgu – niecodzienne pokazy festiwaloweFestiwal w Göteborgu od lat szczyci się nietuzinkowymi propozycjami dotyczącymi pokazów. W zeszłym roku pojedynczy widz został zaproszony do spędzenia tygodnia na oglądaniu filmów w latarni morskiej na bezludnej wyspie. W 2019 roku odbyły się seanse, podczas których widzowie zamknięci byli w specjalnie zaprojektowanych sarkofagach, przystosowanych do wyświetlania projekcji.

Mimo kolejnych europejskich festiwali ponownie przenoszących edycje w tryb online, festiwal w Göteborgu ma odbyć się w formule hybrydowej od 28 stycznia do 6 lutego. Hipnotyczne pokazy zaplanowane są na 30 stycznia oraz 2 i 6 lutego.

Zwiastun filmu "Memoria"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones