Wielki spoiler szóstej i siódmej części "Szybkich i wściekłych"!

Ain't It Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wielki+spoiler+sz%C3%B3stej+i+si%C3%B3dmej+cz%C4%99%C5%9Bci+%22Szybkich+i+w%C5%9Bciek%C5%82ych%22-93204
Jak wiadomo, część szósta "Szybkich i wściekłych" ma stanowić początek dla tego, co zobaczymy w części siódmej. Do tej pory jednak studiu i producentom udawało się utrzymać w tajemnicy to, jak oba filmy będą ze sobą połączone. Ain't It Cool dotarło jednak do tych informacji.

Otóż na końcu filmu (być może już po napisach) widzimy dwa samochody ścigające się ze sobą. W pewnym momencie dołącza do nich Mercedes z tajemniczym kierowcą i uderza w Mazdę RX-7, którego kierowcą jest Han (Sung Kang). Mazda jest w opłakanym stanie, Han jest uwięziony, zaś Mercedesowi nic się nie stało. Wychodzi z niego starszy brat głównego czarnego bohatera szóstki Owena Shawa (Luke Evans) – Ian. A gra go Jason Statham.

To, co następuje później, wyjaśnia połączenie filmów z Walkerem i Dieselem z "Tokyo Drift", ponieważ Ian zabija Hana, a scena eksplozji jest podobna do tej z trzeciej części. Ian dzwoni też do Doma (Vin Diesel) i informuje go, że jeszcze go nie zna, ale pozna. I na tym kończy się film nr 6. Od tego zacznie się nr 7, w którym Ian rozpocznie polowanie na tych, którzy zniszczyli mu braciszka.

O tym, że Jason Statham ma się pojawić w szóstce, mówiliśmy już dawno. Wtedy wydawało się, że ma zagrać właśnie Owena. Kiedy więc w tej roli pojawił się Evans, wielu uznało, że Stathama nie będzie. A tymczasem on wolał po prostu zostać głównym czarnym charakterem filmu numer siedem.

Na ile solidne są rewelacje AICN? O tym przekonamy się już za parę miesięcy w kinach.