Will Sharpe ("Biały Lotos") to nowy "Amadeusz". Pasuje do roli?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Will+Sharpe+%28%22Bia%C5%82y+Lotos%22%29+to+nowy+%22Amadeusz%22.+Pasuje+do+roli-154211
Will Sharpe ("Biały Lotos") to nowy "Amadeusz". Pasuje do roli?
źródło: Getty Images
autor: Emma McIntyre
Will Sharpe wcieli się w Wolfganga Amadeusza Mozarta. Scenariusz, na podstawie słynnej sztuki Petera Shaffera, która posłużyła za kanwę filmu Miloša Formana, napisze Joe Barton. Projekt powstaje dla Sky Studios.

Co wiemy o serialu "Amadeus"?


Akcja "Amadeusa" będzie się toczyć pod koniec XVIII wieku w Wiedniu. 25-letni tytułowy bohater przybywa do miasta. Poznaje śpiewaczkę Constanze Weber, która szybko zostaje jego żoną. To dzięki jej koneksjom nawiązuje znajomość z nadwornym kompozytorem Antonio Salierim. Narastający między nimi konflikt naznaczy życie całej trójki.

Will Sharpe, któremu przypadła tytułowa rola, miał już okazję współpracować ze scenarzystą Joem Bartonem i reżyserem Julian Farino przy kryminale "Giri / Haji: Powinność / Wstyd". Produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku. 

Skąd znamy Willa Sharpe'a?


Will Sharpe jako aktor najlepiej znany jest seriali "Biały Lotos" i "Giri / Haji: Powinność / Wstyd". Wystąpił również w takich produkcjach jak "Flowers" i "Defending the Guilty". Wśród zbliżających się projektów z jego udziałem jest m.in. nowa wersja "Emmanuelle". Napisał i wyreżyserował m.in. komedię "Szalony świat Louisa Waina" z Benedictem Cumberbatchem w tytułowej roli. 

Zobacz zwiastun "Amadeusza" Miloša Formana


"Amadeusz" Miloša Formana w tym roku będzie obchodził 40-lecie premiery. Film z Tomem Hulce'em w tytułowej roli tryumfował podczas oscarowej gali w 1985 roku, zdobywając aż osiem statuetek – m.in. za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz adaptowany. Zobaczcie zwiastun: 
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones