Willem Dafoe gwiazdą "Biednych istot" Lantimosa?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Willem+Dafoe+gwiazd%C4%85+%22Biednych+istot%22+Lantimosa-141637
Willem Dafoe gwiazdą "Biednych istot" Lantimosa?
źródło: Getty Images
autor: Tommaso Boddi
Willem Dafoe + Jorgos Lantimos? Bierzemy w ciemno. Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, reżyser "Faworyty"  przygotowuje właśnie adaptację powieści Alasdaira Graya pt. "Biedne istoty". Zaś jeden z najlepszych współczesnych aktorów negocjuje warunki kontraktu. 

GettyImages-1025255078.jpg Getty Images © Vittorio Zunino Celotto


Nie wiadomo na razie, w kogo miałby się wcielić Dafoe, którego niedługo (oby!) zobaczymy również w nowym filmie Wesa Andersona - "Kurierze Francuskim z Liberty, Kansas Evening Sun". Wiadomo natomiast, że gwiazdą produkcji będzie Emma Stone - jej filmografię zamyka disneyowska "Cruella", która zadebiutuje w tym roku na serwisie streamingowym Disney+. 

Literacki pierwowzór jest wariacją na temat arcydzieła powieści gotyckiej - "Frankensteina". Akcja utworu rozgrywa się w XIX wieku w Glasgow. Główny bohater, doktor Archibald McCandless, w wyniku eksperymentu przywraca do życia młodą kobietę, która popełniła samobójstwo, aby uwolnić się od znęcającego się nad nią męża. Ożywiona pacjentka okazuje się nimfomanką z umysłem dziecka. Książka Graya określana jest jako "przezabawna alegoria polityczna i dająca do myślenia opowieść o konflikcie między pragnieniami mężczyzn a niezależnością kobiet". 

Scenariusz napisał Tony McNamara, który odpowiadał również za fabułę "Faworyty". Projekt powstaje dla studia Searchlight Pictures. Zdjęcia ruszają jesienią. Premiera najprawdopodobniej w 2022 roku.