Woodward i Newman bohaterami dokumentu Ethana Hawke'a

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Woodward+i+Newman+bohaterami+dokumentu+Ethana+Hawke%27a-139335
Woodward i Newman bohaterami dokumentu Ethana Hawke'a
źródło: Getty Images
autor: Mark Kauffman
Ethan Hawke wyreżyseruje film dokumentalny o jednej z najsłynniejszych hollywoodzkich par – Joanne Woodward i Paulu Newmanie.

Projekt powstaje we współpracy z rodziną aktorów. Hawke obiecuje "rzadkie i ekskluzywne spojrzenie na kariery obojga artystów oraz ich złożony, trwający pół wieku związek, któremu udało się pokonać nieprawdopodobne przeszkody".

Newman i Woodward poznali się na początku lat 50. w trakcie prac nad broadwayowskim przedstawieniem "Picnic". Niedługo potem każde z nich zaczęło robić karierę w Hollywood. Przyszłe legendy fabryki snów spotkały się ponownie na planie zdjęciowym dramatu "Długie gorące lato". W trakcie prac nad filmem aktorzy zakochali się w sobie i wkrótce wzięli ślub. Newmanowi i Woodward udało się w harmonijny sposób połączyć życie zawodowe i prywatne, a ich małżeństwo było stawiane w show-biznesie za wzór.

Dla Hawke'a będzie to drugi film dokumentalny w karierze. W 2014 roku stanął za kamerą "Seymour: An Introduction", którego bohaterem był wybitny pianista i pedagog Seymour Bernstein.