Czyżby nadciągał nowy film z serii "Cloverfield"? Ponownie uruchomiono stronę internetową
Slusho.com, która była częścią kampanii promocyjnej widowiska "
Projekt: Monster" w 2008 roku. Czy jej powrót oznacza, że na horyzoncie jest nowa odsłona cyklu?
Jaki jest związek między napojem Slusho a serią "Cloverfield"?
Premierę widowiska "Projekt: Monster" poprzedziła kampania promocyjna oparta o szereg tropów rozsianych na różnych stronach internetowych. Jedną z nich była witryna promująca fikcyjny napój o nazwie Slusho. Wcześniej wspomniano o nim w jednym z odcinków serialu "
Agentka o stu twarzach", którego twórcą był
J.J. Abrams, producent "
Projektu: Monster". Jak ujawniono, tajny składnik produktu, nektar z dna morskiego, który jest silnie uzależniający i daje poczucie euforii, ma związek z fabułą "
Projektu...". Pasożyty znalezione na ciele potwora z filmu mają bowiem zawierać wysokie ilości owego nektaru.
Powrót strony Slusho.com może zatem oznaczać początek nowej kampanii promocyjnej, a co za tym idzie... nową odsłonę serii. W zeszłym roku ujawniono, że studio Paramount Pictures przygotowuje powrót serii "Cloverfield". Nie zdradzono wówczas, w jaki sposób nowa produkcja będzie związana z powstałym uniwersum. Wiadomo natomiast, że za kamerą miał stanąć
Babak Anvari, a wśród producentów są
J.J. Abrams oraz
Matt Reeves, autor pierwszej części z 2008 roku, który ma na swoim reżyserskim koncie także m.in. nowego "
Batmana".
"Projekt: Monster" – o czym opowiada?
"
Projekt: Monster" to utrzymany w konwencji paradokumentalnej film science-fiction o inwazji potworów z innego świata. Pierwsza odsłona z 2008 opowiadała o bohaterze o imieniu Rob, który dzień przed wyjazdem do Japonii bierze udział w przyjęciu pożegnalnym. W trakcie imprezy goście dowiadują się z wiadomości o trzęsieniu ziemi, a na horyzoncie eksploduje kula ognia. Wkrótce miasto opanowują niezidentyfikowane istoty.
Do tej pory powstały jeszcze dwa filmy – "
Cloverfield Lane 10" z
Johnem Goodmanem i
Mary Elizabeth Winstead oraz "
Paradoks Cloverfield" o załodze międzynarodowej stacji kosmicznej, która pracuje nad rozwiązaniem kryzysu energetycznego na Ziemi.