J.J. Abrams szykuje kontynuację "Cloverfield"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/J.J.+Abrams+szykuje+kontynuacj%C4%99+%22Cloverfield%22-141115
J.J. Abrams szykuje kontynuację "Cloverfield"
Wytwórnia Paramount oraz należące do J.J. Abramsa studio Bad Robot ogłosiły, że trwają prace nad kontynuacją widowiska "Cloverfield" znanego w Polsce pod tytułem "Projekt: Monster". Scenariusz pisze showrunner serialowego spin-offu "The Batman", Joe Barton.

Oryginał z 2008 roku opowiadał historię pięciorga nowojorczyków, którzy muszą walczyć o przetrwanie, gdy miasto atakuje gigantyczny potwór. Za kamerą stanął nieznany wówczas szerokiej publiczności Matt Reeves, który w kolejnych latach nakręcił m.in. dwie części "Planety małp" oraz "The Batman". Realizacja "Cloverfield" trzymana była w ścisłej tajemnicy, zaś premierę poprzedziła nowatorska wiralowa kampania marketingowa. Film okazał się dużym hitem, zarabiając 172 miliony dolarów przy zaledwie 25-milionowym budżecie. Zainicjował również nowe ekranowe uniwersum, w skład którego wchodzą "Cloverfield Lane 10" oraz "Paradoks Cloverfield".

Producenci nie chcą na razie zdradzać, o czym opowie nowy film. Wiadomo jedynie, że w przeciwieństwie do oryginału sequel nie będzie zrealizowany w konwencji "found footage".

W filmografii Bartona znajdziemy m.in. serial kryminalny "Giri/Haji", dreszczowiec SF "iBoy" oraz horror "Rytuał".