Wróg Supermana i Quicksilver spotkają się w ekranizacji "Tony i Susan"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wr%C3%B3g+Supermana+i+Quicksilver+spotkaj%C4%85+si%C4%99+w+ekranizacji+%22Tony+i+Susan%22-112812
Michael Shannon ("Człowiek ze stali") oraz Aaron Taylor-Johnson ("Avengers: Czas Ultrona") dołączyli do obsady filmu "Nocturnal Animals". Ten drugi prowadził rozmowy już pół roku temu, ale dopiero teraz oficjalnie potwierdzono jego udział.


Film będzie ekranizacją powieści Austina Wrighta wydanej w Polsce pod tytułem "Tony i Susan". Przed piętnastoma laty Susan Morrow odeszła od pierwszego męża, Edwarda Sheffielda. Pewnego dnia, całkiem znienacka, odbiera w domu - w którym mieszka z drugim mężem i dziećmi - przesyłkę zawierającą manuskrypt pierwszej powieści Edwarda (od niej pochodzi tytuł filmu). W liście Edward prosi ją, żeby przeczytała powieść, gdyż zawsze była, jak powiada, jego najlepszym krytykiem. Susan rozpoczyna lekturę. Pochłania ją fikcyjne życie bohatera powieści: profesora matematyki Tony'ego Hastingsa, który odwozi rodzinę do letniego domu w Maine. Gdy towarzyszymy Susan w lekturze, fikcyjne życie profesora Hastingsa pochłania i nas. Zwykłe, uporządkowane życie Hastingsów niespodziewanie i katastrofalnie zbacza z ustalonego kursu, a Susan przypomina sobie własną przeszłość, musi stawić czoła ciemności, która ją wypełnia, nazwać lęki, które podkopują jej przyszłość i zmienią jej życie.

"Nocturnal Animals" wyreżyseruje autor "Samotnego mężczyzny" Tom Ford. Główne role zagrają Amy Adams i Jake Gyllenhaal.