Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Zmiany+w+fabule+%22Ant-Mana%22+wp%C5%82yn%C4%85+na+to%2C+co+wiemy+o+kinowych+Avengers-108172

Zmiany w fabule "Ant-Mana" wpłyną na to, co wiemy o kinowych Avengers?

  • Cinema Blend, youtube.com
  • autor: mp
  • Filmy, Multimedia
Jak wiadomo, "Ant-Man" miał zostać początkowo zrealizowany przez Edgara Wrighta, który przy projekcie pracował przez kilka lat. Kiedy jednak doszło do konieczności akceptacji ostatecznej wersji fabuły, Wright nie zgodził się na wprowadzone przez Marvel poprawki i zrezygnował z projektu. Jego miejsce zajął Peyton Reed. Ale natura zmian w fabule nie została dotąd oficjalnie ujawniona.

ant-man-douglas-bvanner.jpg


W sieci pojawił się jednak nowy opis. Oto on: Kolejny krok w ewolucji marvelowskiego uniwersum filmowego po raz pierwszy wprowadza na duży ekran członka-założyciela Avengers. Uzbrojony w niezwykłą umiejętność zmniejszania rozmiaru z jednoczesnym zwiększaniem swojej sił, mistrz złodziejskiego fachu Scott Lang musi zaakceptować rolę bohatera, jeśli chce pomóc swojemu mentorowi dr. Hankowi Pymowi ochronić tajemnicę mrówczego kostiumu przed nową generacją zagrożeń. Stając naprzeciwko przeszkodom z pozoru niemożliwym do pokonania, Hank i Scott muszą  zaplanować i zrealizować niesamowity skok, który stanowi ostatnią deskę ratunku dla całego świata...

W opisie rzuca się w oczy wyrażenie "członek-założycie Avengers". Oczywiście jest to zgodne z komiksowym kanonem. Problem polega na tym, że widzieliśmy kinowy początek Avengers w filmie Jossa Whedona i nie było w nim żadnego Człowieka-Mrówki. Jest więc intrygujące, jak twórcy zamierzają pogodzić te dwie rzeczy. Czyżby "Ant-Man" miał zmienić kinową historię początków Avengers?

W nowym opisie Scott Lang awansował. Według wcześniejszych opisów był zwykłym oszustem. Teraz stał się złodziejskim geniuszem. Zmiana niby niewielka, jednak zważywszy na fakt, iż "Ant-Man" ma być heist movie, ten awans może sprawić, że Scott zupełnie inaczej będzie się zachowywać podczas faz planowania i realizacji skoku.

A na deser mamy krótki klip prezentowany niedawno na antenie stacji ABC. Możecie w nim zobaczyć Paula Rudda i Michaela Douglasa z "Ant-Mana" oraz fragmencik "Avengers: Age of Ultron", z krótką migawką samego Ultrona.


zobacz też: