Recenzja wyd. DVD filmu

Sin City - Miasto grzechu (2005)
Robert Rodriguez
Frank Miller
Bruce Willis
Mickey Rourke

Miasto upiorów

"Sin City" Roberta Rodrigueza i Franka Millera , z gościnnym udziałem Quentina Tarantino to jedna z najlepszych i najoryginalniejszych produkcji tego roku. Zachwycająca wizualnie i aktorsko ...
"Sin City" Roberta Rodrigueza i Franka Millera , z gościnnym udziałem Quentina Tarantino to jedna z najlepszych i najoryginalniejszych produkcji tego roku. Zachwycająca wizualnie i aktorsko ekranizacja komiksowych historii Franka Millera właśnie ukazała się na DVD.

Dwupłytowe wydanie, niestety, nie powala na kolanach. Od strony technicznej do płyt nie można mieć zastrzeżeń. Film obejrzeć można z dźwiękiem w formatach DD 5.1 oraz DTS ES, opatrzony został również polskim lektorem i napisami. To, co rozczarowuje, to dodatki.

Na pierwszym krążku poza "Sin City" znajdziemy jedynie zwiastun kinowy promujący tę produkcję oraz katalog innych filmów DVD pozostających w ofercie SPI Video.

Większość dodatków zajmuje oczywiście płyta z numerem drugim. Znajdziemy na niej m.in. galerię 12 zwiastunów i spotów telewizyjnych promujących "Sin City" oraz rysunków wykorzystanych przy tworzeniu menu DVD.

Przygodę z tym krążkiem polecam rozpocząć od materiału zatytułowanego "Storyborad". Wbrew nazwie nie znajdziecie tam nic na temat storyboardów, a krótki dokument promocyjny, z którego dowiecie się jak doszło do realizacji filmu, poznacie jego gwiazdy oraz zobaczycie, jak przebiegała praca na planie.

Wypowiedzi twórców wykorzystane w "Storyboardzie" w rozszerzonych wersjach składają się na dodatek "Aktorzy i twórcy". To trwający około 17 minut zestaw wypowiedzi najważniejszych osób zaangażowanych w produkcję "Sin City". O pracy nad filmem oraz bohaterach historii stworzonych przez Franka Millera opowiadają: Robert Rodriguez, Quentin Tarantino, Bruce Willis, Jessica Alba, Mickey Rourke, Clive Owen, Brittany Murphy, Benicio Del Toro, Rosario Dawson, Elijah Wood, Michael Clarke Duncan, Carla Gugino, Nick Stahl, Devon Aoki, Alexis Bledel, Josh Hartnett i Jaime King.

W dodatku "Wywiady" znajdziemy krótkie rozmowy z Jessicą Albą, Clivem Owenem, Brittany Murphy, Rosario Dawson oraz Robertem Rodriguezem. Niestety, ich poziom woła o pomstę do nieba. Osoba przeprowadzająca wywiady zadaje swoim rozmówcom te same pytania, i prawie każdą rozmowę kończy prośbą by jej gość pozdrowił - w naszym języku - widzów z Polski. Może to jest i przyjemne, ale bardziej pasuje do "Teleplotek" niż dwupłytowego, specjalnego wydania tak oryginalnej i nowatorskiej produkcji jaką jest "Sin City".

Listę dodatków zamykają "Ujęcia z planu" - trwający cztery i pół minuty zbiór scen pokazujących pracę na planie oraz dość tajemniczy materiał zatytułowany "Wybrane sceny", gdzie obejrzeć możemy kilka scen pochodzących z filmu. Niestety, nigdzie nie jest napisane, co to są za sceny i w jakim charakterze umieszczono je na płycie.

Pod względem dodatków wydanie DVD "Sin Cityrozczarowuje. Na szczęście do jakości samej ekranizacji, również od strony technicznej, nie można się przyczepić. Niska cena jest dodatkowym atutem na korzyść ewentualnego kupna płyt do czego, osobiście, gorąco namawiam.
1 10 6
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną?
38% użytkowników uznało tę recenzję za pomocną (8 głosów).
Nowy styl kinematografii wymyślony przez Roberta Rodrigueza jest dokładnie tym, czym ma być - nową ścieżką, którą mogą podążać w przyszłości twórcy niebanalnych filmów ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 70%
"Sin City - miasto grzechu" komiksowe dzieło Franka Millera, w końcu zostało przeniesione na wielki ekran. Wyreżyserował go Robert Rodriguez wraz z Frankiem Millerem. ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 67%