"Aquaman i Zaginione Królestwo": reżyser komentuje plotki na temat filmu

Empire Online / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Aquaman+i+Zaginione+Kr%C3%B3lestwo%22%3A+re%C5%BCyser+komentuje+plotki+na+temat+filmu-152561
"Aquaman i Zaginione Królestwo": reżyser komentuje plotki na temat filmu
źródło: Materiały prasowe
Im bliżej do premiery "Aquamana i Zaginionego Królestwa", tym więcej w mediach pogłosek na temat rzekomych kłopotów z filmem. W lipcu dziennik "The Hollywood Reporter" ujawnił, że komiksowe widowisko wymagało aż trzech tur dokrętek, aby naprawić znalezione w postprodukcji usterki. Reżyser James Wan postanowił skomentować te doniesienia w wywiadzie dla magazynu "Empire".   

James Wan odpowiada na zarzuty mediówWszystkie dokrętki trwały łącznie siedem albo osiem dni  - twierdzi reżyser - To tyle co nic w przypadku filmu o takich rozmiarach. Dokrętki były rozłożone w czasie, ponieważ bardzo trudno było nam zebrać ponownie aktorów po tym, jak zakończyliśmy zasadnicze zdjęcia. Wan przyznał również, że "musiał nauczyć się być bardziej zen w radzeniu sobie z całym hałasem" wokół filmu.


Przypomnijmy: zdaniem "The Hollywood Reporter" jednym z głównych problemów nowego "Aquamana" jest chaotyczna, mało przejrzysta fabuła. Ponadto kilkanaście dni temu na światło dzienne wypłynęły dokumenty, z których wynika, że występująca w filmie Amber Heard była źle traktowana na planie zdjęciowym m.in. przez Wana oraz odtwórcę tytułowej roli Jasona Momoę. Ten drugi chciał ponoć wyrzucić aktorkę z filmu i pod wpływem alkoholu drażnił ją, ubierając się jak jej były mąż Johnny Depp.

GettyImages-873839722.jpg Getty Images © Emma McIntyre


Momoa nie skomentował zarzutów. Odpowiedzialne za realizację "Aquamana 2" studio DC odpiera jednak oskarżenia: Jason Momoa zawsze zachowywał się profesjonalnie na planie "Aquamana i Zaginionego Królestwa". Magazyn Variety powołuje się też na źródło, osobę, która była na planie filmu w Londynie w 2021 roku, i która mówi: Jason daje z siebie wszystko. Tak jak każdy, od czasu do czasu lubi wypić piwo, ale nie pojawia się na planie pijany. I nie ubiera się jak Johnny Depp. Od zawsze nosił się w tym cygańskim stylu.

Aquaman na wzburzonych wodachWedług niepotwierdzonych informacji wszystkie dotychczasowe pokazy testowe "Aquamana i Zaginionego Królestwa" okazały się klapą. Wytwórnia Warner Bros. oraz DC Films nadal wierzą jednak w film i dlatego inwestują w kolejne dokrętki. Podobno pierwsza część również rodziła się w bólach, ale ostatecznie okazała się największym hitem w dziejach DC, zarabiając na całym świecie ponad 1,1 mld dolarów.   

"Aquaman i Zaginione Królestwo" trafi do kin 21 grudnia.

Zwiastun filmu "Aquaman i Zaginione Królestwo"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones