"Bogowie" z ponad 2-milionową widownią

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Bogowie%22+z+ponad+2-milionow%C4%85+widowni%C4%85-108741
"Bogowie" pobili kolejny rekord frekwencji w polskich kinach. Po 9 tygodniach od premiery, fabularną historię prof. Zbigniewa Religi obejrzało już ponad 2 miliony widzów. Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego to nie tylko najpopularniejsza produkcja tego roku, ale również jeden z najchętniej oglądanych obrazów ostatnich lat.
"Bogowie", którzy podczas 39. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zdobyli najważniejszą statuetkę Grand Prix, cieszą się niesłabnącą popularnością. W miniony weekend produkcja przekroczyła granicę 2 mln 30 tys. kinowych widzów.

Tak wielkiego sukcesu frekwencyjnego polskie kino nie widziało od 2011 roku. Nie licząc obrazu Łukasza Palkowskiego, sztuka przekroczenia bariery 2 milionów widzów udała się jedynie 8 innym produkcjom (m.in. "Ogniem i mieczem", "Panu Tadeuszowi" i "Katyniowi").

 "Bogowie" to pasjonująca opowieść o polskim lekarzu, profesorze Zbigniewie Relidze. W latach 80. dokonał on pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones