Najlepsze filmy motywacyjne. Top 15 filmów, które warto obejrzeć

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+filmy+motywacyjne.+Top+15+film%C3%B3w%2C+kt%C3%B3re+warto+obejrze%C4%87-138055
Najlepsze filmy motywacyjne. Top 15 filmów, które warto obejrzeć
Jakie są najlepsze filmy motywacyjne? Które produkcje warto obejrzeć, aby znaleźć w sobie energię do działania? Jacy ekranowi bohaterowie inspirują publiczność do zmiany życia? Masz okazję poznać odpowiedzi na powyższe pytania, sprawdzając nasz nowy top.

RANKING NAJLEPSZYCH FILMÓW MOTYWACYJNYCHW rankingu znalazło się miejsce zarówno dla klasyki kina ("Rocky", "Forrest Gump") jak i nowszych filmów, w których można szukać motywacji do działania ("Whiplash", "Najlepszy"). Są filmy z Hollywood, Francji i Polski. Zobacz nasz top i dowiedz się, jakie są najlepsze filmy motywacyjne.

Zobacz także listę najlepszych filmów Disneya i najlepszych filmów o psychopatach.

15
plakat filmu Prawdziwa historia
FILM
The World's Fastest Indian
7 min.
2005
7,8 42 563 oceny społeczności
23 376 chce zobaczyć
Nasączona humorem historia nowozelandzkiego konstruktora Burta Munroe, który pod koniec życia postanawia pobić rekord świata w prędkości na udoskonalonym przez siebie motocyklu Indian Scout. Bohater opuszcza więc rodzinny kraj i wyrusza w pełną przygód podróż do USA. Film Rogera Donaldsona to opowieść o tym, że marzenia można spełniać w każdym wieku, zaś życie jest zbyt krótkie, aby spędzać je na jałowym biegu. W roli głównej znakomity Anthony Hopkins.

14
plakat filmu Sekretne życie Waltera Mitty
FILM
The Secret Life of Walter Mitty
54 min.
2013
7,0 102 890 ocen społeczności
27 806 chce zobaczyć
Ben Stiller w roli skromnego pracownika magazynu "Life", którego  hobby jest fantazjowanie o niebezpiecznych przygodach. Splot okoliczności sprawia, że bohater musi wziąć się do działania i zobaczyć wreszcie miejsca, które do tej pory zwiedzał wyłącznie w marzeniach. Jak czytamy w naszej recenzji: Stiller zdaje się naprawdę rozumieć tych wszystkich, którzy pragną w życiu czegoś więcej, wyrwania się z kieratu codzienności i oferuje im nadzieję na lepsze jutro. Na przykładzie Waltera pokazuje, że poświęcenie zostanie nagrodzone, że cierpliwość się opłaci. Wszystko będzie dobrze, bo w życiu jest czas i miejsce i na pracę, i na przygodę, i na miłość. 

13
plakat filmu W pogoni za szczęściem
FILM
The Pursuit of Happyness
57 min.
2006
8,1 259 421 ocen społeczności
63 496 chce zobaczyć
Prawdziwa historia Chrisa Gardnera, który na skutek szeregu błędnych decyzji traci rodzinę, pracę i dom. Przyparty do ściany bohater postanawia nie poddawać się. Bezwarunkowa miłość do syna daje mu siłę, by walczyć o lepsze życie. Motorem napędowym tego naprawdę wzruszającego filmu jest fantastyczny ekranowy duet Willa i Jadena Smithów. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie uronił łzy w scenie, w której Chris mówi synowi: nigdy nie daj sobie wmówić, że nie możesz czegoś zrobić. Nawet gdybyś usłyszał to ode mnie.

12
plakat filmu Wielki Mike. The Blind Side
FILM
The Blind Side
8 min.
2009
7,8 143 631 ocen społeczności
34 117 chce zobaczyć
Oparty na faktach film Johna Lee Hancocka reanimował karierę Sandry Bullock, przynosząc jej w pełni zasłużonego Oscara. Gwiazda wcieliła się w milionerkę Leigh Anne Touhy, która postanawia wraz z rodziną ugościć w swoim domu bezdomnego czarnoskórego chłopaka. Bohaterka dodaje młodemu mężczyźnie motywacji,  by spełnił marzenie o karierze sportowej. Jak pisał nasz recenzent, "Wielki Mike" to bezpretensjonalna i dowcipna opowieść o miłości, która odmienia dwoje skrajnie różnych ludzi, o potrzebie bliskości, zaufaniu i otwartości na drugiego człowieka.

11
plakat filmu Whiplash
FILM
45 min.
2014
8,1 279 763 oceny społeczności
55 914 chce zobaczyć
Kto by pomyślał: gra na perkusji to naprawdę bardzo filmowy materiał. Reżyserowi Damienowi Chazelle'owi gratulacje należą się już za to, że potrafił zrobić niesamowity spektakl z tego, że Miles Teller wali w bębny, a J.K. Simmons stoi nad nim z ponurą miną i dodaje motywacji. Ale "Whiplash" nie kończy się na perkusyjnych solówkach, montażowych perełkach i aktorskich popisach. Chazelle w swoim filmie intrygująco pyta: czy na polu sztuki jest miejsce na iście sportową rywalizację, gdzie leży granica w relacji nauczyciel-mentor i jak blisko jest od poświęcenia do obłędu. No i - co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku filmów o muzykach - nie zapomina o samej muzyce.

10
plakat filmu The Social Network
FILM
7,0 223 876 ocen społeczności
32 547 chce zobaczyć
Nieprzypadkowo "Social Network" bywa nazywane "Obywatelem Kane'em" XXI wieku. W swoim filmie David Fincher dowodzi warsztatowego mistrzostwa: inscenizując superszybkie dialogi Aarona Sorkina w rytm elektronicznej muzyki Trenta Reznora i Atticusa Rossa opowiada uniwersalną historię, która brawurowo tłumaczy nam genezę naszej medialno-społecznościowej współczesności. Historia powstania Facebooka. Komputerowy geniusz z Harvardu zakłada stronę thefacebook.com, która nieoczekiwanie bije rekordy popularności. W obsadzie m.in. Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Justin Timberlake.

9
plakat filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów
FILM
Dead Poets Society
8 min.
1989
7,8 299 606 ocen społeczności
79 798 chce zobaczyć
Wspaniały Robin Williams w roli charyzmatycznego nauczyciela języka angielskiego, który rozpoczyna pracę w konserwatywnym liceum. Bohater motywuje swoich wychowanków, by starali się żyć zgodnie z ideą "carpe diem". Pod wpływem pedagoga chłopcy zakładają tytułowy klub, w którym wspierają się w walce o prawo do marzeń, wolności i buntu. Dzieło Petera Weira odniosło gigantyczny sukces: zarobiło na całym świecie blisko ćwierć miliarda dolarów, a także zdobyło cztery nominacje do Oscara, w tym dla najlepszego filmu.

8
plakat filmu Bogowie
FILM
1 min.
2014
8,0 332 551 ocen społeczności
54 077 chce zobaczyć
Biografia profesora Zbigniewa Religi przyciągnęła do kin ponad dwa miliony widzów, zgarnęła worek najważniejszych nagród i zyskała całą masę entuzjastycznych recenzji. Jak zauważył nasz recenzent, film Łukasza Palkowskiego działa niczym ekstramocna kawa, którą raczy się wiecznie zmęczony główny bohater. Jest zastrzykiem pozytywnej energii, po którym widzowie są w stanie uwierzyć, że dzięki pasji, zaangażowaniu i ciężkiej pracy można osiągnąć wszystko. W roli głównej rewelacyjny Tomasz Kot, a partnerują mu Piotr Głowacki, Rafał Zawierucha i Magdalena Czerwińska.

7
plakat filmu Billy Elliot
FILM
50 min.
2000
7,6 140 312 ocen społeczności
36 547 chce zobaczyć
Nominowana do Oscara w trzech kategoriach historia pochodzącego z górniczej rodziny chłopca, który na przekór ojcu pragnie zostać tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. "Billy Elliot" z wdziękiem i humorem opowiada o przezwyciężaniu stereotypów, dążeniu do samorealizacji oraz spełnianiu marzeń pomimo przeciwności losu. W tytułowej roli fantastyczny Jamie Bell, a partnerują mu m.in. Julie Walters oraz Gary Lewis. Za kamerą Stephen Daldry.

6
plakat filmu Męska gra
FILM
Any Given Sunday
31 min.
1999
7,4 24 018 ocen społeczności
10 421 chce zobaczyć
Al Pacino jako doświadczony trener futbolowy Tony D'Amato próbujący odnaleźć się we współczesnym świecie sportu, którym rządzą reklama i PR. Pomimo serii porażek bohater nie poddaje się i wraz ze swoją drużyną Miami Sharks staje do walki o mistrzowski tytuł. Świetny film Olivera Stone'a warto zobaczyć chociażby dla pamiętnej  przemowy D'Amato do zawodników tuż przed wielkim meczem. Jeśli chcę cokolwiek osiągnąć... Muszę być gotów walczyć i umrzeć za każdy cal. Bo na tym polega życie! Cel jest zawsze tuż przed wami! Możemy to oglądać w nieskończoność!

5
plakat filmu Najlepszy
FILM
50 min.
2017
8,1 93 001 ocen społeczności
41 779 chce zobaczyć
Film Łukasza Palkowskiego działa niczym rosołek, którym posila się główny bohater w trakcie finałowych zawodów. Rozgrzewa i dodaje energii. "Najlepszy" to oparta na faktach historia życia Jerzego Górskiego, któremu poprzez sport udaje się wyrwać z narkotykowego nałogu, uporządkować prywatne życie i odnieść międzynarodowy sukces. W roli głównej znakomity Jakub Gierszał, a partnerują mu m.in. Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik i Adam Woronowicz. Zobacz i nabierz odwagi do działania!

4
plakat filmu Forrest Gump
FILM
22 min.
1994
8,5 959 280 ocen społeczności
66 818 chce zobaczyć
Nierdzewny klasyk amerykańskiego kina oraz jeden z bardziej reprezentatywnych filmów lat 90. Nagrodzona sześcioma Oscarami historia idioty o złotym sercu (fenomenalny Tom Hanks), który pomimo przeciwności losu zostaje gwiazdą sportu, bohaterem wojennym, wreszcie milionerem. W na przemian komediowych i dramatycznych perypetiach Gumpa jak w soczewce skupiają się najważniejsze wydarzenia z historii Ameryki w drugiej połowie XX wieku. Wiemy, że wszyscy widzieliście film Roberta Zemeckisa. Ponowny seans jednak nie zaszkodzi. "Forrest Gump" jest jak pudełko czekoladek: poprawia humor i i krzepi.

3
plakat filmu Nietykalni
FILM
Intouchables
52 min.
2011
8,7 647 528 ocen społeczności
46 154 chce zobaczyć
Francuski komediodramat pojawił się znikąd i w ekspresowym tempie wylądował na podium filmwebowego rankingu filmów wszech czasów. Dzieło Oliviera Nakache'a i Érica Toledano podbiło serca widzów dzięki perfekcyjnemu połączeniu humoru, wzruszeń i bezpretensjonalności. "Nietykalni" to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia nietypowej przyjaźni między sparaliżowanym milionerem oraz eks-więźniem. W rolach głównych fenomenalny duet Omar Sy/François Cluzet.

2
plakat filmu Skazani na Shawshank
FILM
The Shawshank Redemption
22 min.
1994
8,8 885 043 oceny społeczności
103 145 chce zobaczyć
Ekranizacja noweli Stephena Kinga nieprzypadkowo zajmuje od lat pierwsze miejsce w filmwebowym rankingu filmów wszech czasów. Dzieło Franka Darabonta to porywająca  opowieść o nadziei, która nie umiera nigdy, oraz bezcennej wartości, jaką ma przyjaźń. Bohaterem filmu jest niesłusznie skazany na dożywocie bankier, który stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie. W rolach głównych Tim Robbins i Morgan Freeman. Zobacz koniecznie!

1
plakat filmu Rocky
FILM
59 min.
1976
7,7 188 607 ocen społeczności
15 081 chce zobaczyć
Top topów wśród filmów motywacyjnych. "Rocky" niczym jego tytułowy bohater pojawił się znikąd i zakasował konkurencję. Kosztujący niecały milion dolarów film zarobił na świecie ponad 200 mln, zdobył najważniejszego Oscara, a nieznanego aktora Sylvestra Stallone'a katapultował na najwyższe piętro fabryki snów. Utwór pokazuje historię podrzędnego boksera, który dostaje szansę na pojedynek z mistrzem, to ponadczasowa opowieść o odwadze, determinacji i głodzie sukcesu. Pamiętajcie: nieważne, jak mocno uderzasz. Ważne, jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu.
Udostępnij: