"Chop Shop": Christina Ricci poprowadzi śledztwo w sprawie domu pogrzebowego

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Chop+Shop%22%3A+Christina+Ricci+poprowadzi+%C5%9Bledztwo+w+sprawie+domu+pogrzebowego-156084
"Chop Shop": Christina Ricci poprowadzi śledztwo w sprawie domu pogrzebowego
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Christina Ricci i Hamish Linklater zagrają w opartym na prawdziwych wydarzeniach serialu "Chop Shop". Będzie to adaptacja reportażu Kathy Braidhill pod tym samym tytułem. O czym opowie? 

O czym opowie "Chop Shop"?


Akcja "Chop Shop" będzie się toczyć w latach 80. w San Fernando Valley. Hamish Linklater zagra Davida Sconce'a. Po przejęciu rodzinnego biznesu – domu pogrzebowego Lamb – postanawia zrobić wszystko, aby prosperował on jak najlepiej. Chciwość prowadzi go do opracowania nowej, złowrogiej strategii biznesowej, która obejmuje m.in. masowe kremacje (nawet kilkanaście ciał jednocześnie) i nieetyczne pozyskiwanie zwłok.

GettyImages-2150484949.jpg Getty Images © Monica Schipper

Christina Ricci zagra dziennikarkę wzorowaną na Kathy Braidhill, autorce literackiego pierwowzoru. Aktorka będzie też jedną z producentek. Nad scenariuszem pracuje Andy Bellin ("Królowa XXX").

Ostatnie role Christiny Ricci. Zobacz zwiastun "Wednesday"


Christinę Ricci mogliśmy ostatnio zobaczyć w serialach "Yellowjackets" i "Wednesday" (zwiastun poniżej), a także filmach "Matrix: Zmartwychwstania" i "Potworny". Na etapie postprodukcji jest thriller sci-fi "The Dresden Sun", w którym występuje razem z Meną Suvari.Skąd znamy Hamisha Linklatera?


Hamish Linklater najlepiej znany jest z ról w komediodramacie "Big Short" Adama McKaya i serialu "Nocna msza", który dla Netfliksa zrealizował Mike Flanagan. W swoim aktorskim CV Linklater ma także role w "Fantastycznej Czwórce", "Battleship: Bitwie o Ziemię", "Magii w blasku księżyca" czy serialach "Przereklamowani" i "Legion". Ostatnio mogliśmy go oglądać w zrealizowanej dla Apple TV+ "Obławie". Wśród zbliżających się projektów z jego udziałem są m.in. dramat "Nickel Boys", czyli adaptacja "Miedziaków" Colsona Whiteheada, ithriller "Barron's Cove".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones