"Deadpool" najchętniej piraconym filmem roku

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Deadpool%22+najch%C4%99tniej+piraconym+filmem+roku-121013
"Deadpool" najchętniej piraconym filmem roku
źródło: materialy promocyjne
Pisaliśmy już o liście najchętniej piraconych seriali roku, pora na filmy. Portal TorrentFreak opublikował zestawienie tegorocznych produkcji, które były "hitami" torrentów. Filmem, który najchętniej ściągano nielegalnie z sieci w 2016, okazał się "Deadpool".


Pierwsze nielegalne kopie produkcji pojawiły się w sieci już w lutym, choć film miał premierę w tym samym miesiącu. "Deadpool" zresztą wciąż jest popularny wśród użytkowników torrentów.

Podobnie jak inni superbohaterowie. W zestawieniu TorrentFreak nie zabrakło więc takich komiksowych blockbusterów, jak "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" czy "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości".

Co ciekawe, popularność nielegalnych wersji najwyraźniej nie zaszkodziła filmom z listy na zarobienie swojego w kinach. Co więcej, wygląda na to, że zachodzi wyraźny związek między popularnością w kinach i na torrentach. Innymi słowy: im większym powodzeniem dana produkcja cieszy się "na legalu", tym chętniej sięgają po nią piraci.

Od tej reguły znajdzie się jednak kilka wyjątków. W dziesiątce najpopularniejszych torrentów znalazł się "Dzień Niepodległości: Odrodzenie", uznawany za finansową klapę. Zabrakło natomiast "Zwierzogrodu", jednego z największych kinowych przebojów ostatnich 12 miesięcy.

Oto lista 10 najchętniej piraconych filmów roku:

1. "Deadpool"
2. "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"
3. "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"
4. "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"
5. "X-Men: Apocalypse"
6. "Warcraft: Początek"
7. "Dzień Niepodległości: Odrodzenie"
8. "Legion samobójców"
9. "Gdzie jest Dory"
10. "Zjawa"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones