"Fantastyczne bestie" J.K. Rowling z fantastyczną obsadą?

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Fantastyczne+bestie%22+J.K.+Rowling+z+fantastyczn%C4%85+obsad%C4%85-111651
O tym, że Eddie Redmayne zagra Newsta Scamandera w "Fantastic Beasts and Where to Find Them", spin-offie serii filmów o Harrym Potterze, już wiedzieliśmy. Teraz poznaliśmy szereg nowych nazwisk, które być może trafią do obsady filmu. To lista aktorek, którymi zainteresowani są reżyser David Yates oraz wytwórnia Warner Bros.


Szansę na udział w ekranizacji książki J.K. Rowling "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" mają Saoirse Ronan ("Intruz"), Dakota Fanning ("Night Moves"), Lili Simmons ("Detektyw") i Alison Sudol ("Dig"). Walczą one o rolę Tiny. W postać jej starszej siostry Queenie z kolei mogą wcielić się Kate Upton ("Inna kobieta"), Katherine Waterston ("Wada ukryta") albo Elizabeth Debicki ("Wielki Gatsby"). 

Nie wiadomo, czy wszystkie gwiazdy faktycznie są zainteresowane projektem, ale niektóre z nich już podobno szykują się do castingów. Redmayne ma również brać udział w tych przesłuchaniach. Odbędą się one w przyszłym tygodniu.

Trylogia "Fantastic Beasts and Where to Find Them" będzie prequelem serii "Harry Potter". Akcja rozpocznie się 70 lat przed wydarzeniami z pierwszego filmu o przygodach Pottera. Bohaterem będzie Newt Scamander. W widowiskach poznamy jego przygody, które doprowadziły go do napisania bestiariusza czytanego przez Harry'ego.

Autorką scenariusza jest sama Rowling. Premiera pierwszej części w listopadzie 2016. 
Udostępnij: