"Gladiator 2": kiedy pierwszy zwiastun? Znamy odpowiedź

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gladiator+2%22%3A+kiedy+pierwszy+zwiastun+Znamy+odpowied%C5%BA-156219
"Gladiator 2": kiedy pierwszy zwiastun? Znamy odpowiedź
22 listopada na ekrany polskich kin trafi "Gladiator 2". Historyczne widowisko Ridleya Scotta jest jedną z bardziej wyczekiwanych premier filmowych tego roku. Kiedy w takim razie możemy spodziewać się pierwszego zwiastuna?

"Gladiator 2": co wiemy o filmie?Jak informuje portal Collider, trailer powinien zadebiutować w sieci w połowie lipca. Na wielkim ekranie będziemy go mogli zobaczyć przed pokazami marvelowskiej superprodukcji "Deadpool & Wolverine", która zadebiutuje w kinach 26 lipca.

GettyImages-1666700466.jpg Getty Images © Arturo Holmes

GettyImages-1486656175.jpg Getty Images © Ethan Miller

GettyImages-1797059327.jpg Getty Images © Gareth Cattermole


"Gladiator 2" to jedna z droższych produkcji w historii kina. Pierwotnie budżet filmu miał wynosić 165 mln dolarów. Jednak przez ubiegłoroczne strajki w Hollywood koszty realizacji urosły do ponad 300 milionów.

Głównym bohaterem filmu będzie znany z pierwszej części Lucius Verus - wnuk Marka Aureliusza, syn Lucilii i następca tronu cesarstwa rzymskiego. Mężczyzna od lat żyje na odludziu bez kontaktu z matką. Nadchodzi jednak moment, gdy będzie musiał powrócić do stolicy imperium i zmierzyć się ze swoim dziedzictwem.

Tytułową rolę w "Gladiatorze 2" gra Paul Mescal ("Aftersun"). Partnerują mu Denzel Washington, Pedro Pascal, Connie Nielsen, Derek Jacobi oraz Joseph Quinn.

O czym opowiadał "Gladiator"? Zobacz zwiastun"Gladiator" trafił do kin w 2000 roku. Z aż dwunastu nominacji do Oscarów zdobył pięć statuetek. Amerykańska Akademia Filmowa nagrodziła m.in. grającego główną rolę Russella Crowe'a.


Rzymski generał Maximus, skazany na śmierć przez pretendenta do tronu imperium, cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones