"Gra o tron": Dunk i Jajo dostaną własny serial!

EW, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22%3A+Dunk+i+Jajo+dostan%C4%85+w%C5%82asny+serial-140989
"Gra o tron": Dunk i Jajo dostaną własny serial!
Wszystko wskazuje na to, że wraz z rozpoczęciem w kwietniu zdjęć do serialu "House of the Dragon" HBO z większą uwagą przyjrzy się innym potencjalnym prequelom "Gry o tron". O dwóch nowych projektach osadzonych w świecie Westeros właśnie się dowiedzieliśmy.

Według portalu Variety pierwszym jest serial "The Tales of Dunk and Egg". Opowie on o przygodach wędrownego rycerza Dunka (Ser Duncan Wysoki, późniejszy dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermka o imieniu Jajo (tak naprawdę Aegon Targaryen, późniejszy władca Siedmiu Królestw).

Inspiracją dla fabuły będą opowiadania George'a R.R. Martina "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy Rycerz" (istniejące również w formie komiksów). Ich akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu "Gra o tron".

Dunk i Jajo są niezwykle lubianymi postaciami. O możliwości przeniesienia ich przygód na ekrany mówiło się więc już od dawna. Kilka lat temu przeciwko takiemu pomysłowi wypowiedział się sam Martin, który stwierdził, że chciałby napisać więcej opowiadań poświęconej tej parze.

Z kolei EW donosi, że HBO rozmawia z różnymi twórcami na temat innych projektów osadzonych w świecie "Gry o tron". Jednym z rozważanych pomysłów jest opowiedzenie o rebelii Roberta Baratheona, która doprowadziła do upadku szalonego Aerysa Targaryena.

Wśród osób, z którymi HBO rozmawia na temat serialu, jest Bruno Heller. Ma on na swoim koncie takie przeboje telewizyjne jak "Rzym" i "Gotham".