"Gra o tron": Jeden spin-off trafił do produkcji, drugi do kosza

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22%3A+Jeden+spin-off+trafi%C5%82+do+produkcji%2C+drugi+do+kosza-135285
Mamy dobrą i złą wiadomość dla fanów "Gry o tron". Dobrą jest ta, że HBO zleciło produkcję całego sezonu jednego z będących w przygotowaniu spin-offów. Zła jest taka, że inny spin-off został skasowany po tym, jak nakręcono odcinek pilotowy.

Do produkcji trafił "House of the Dragon". Pierwszy sezon składać się będzie z 10 odcinków. Jego showrunnerami zostali: Ryan Condal ("Colony", "Rampage: Dzika furia") i Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). Obaj będą też producentami wykonawczymi. Condal wraz z George'em R. R. Martinem są autorami scenariusza. Z kolei Sapochnik będzie reżyserem części odcinków.

Projekt zyskał już grafikę promocyjną, którą możecie obejrzeć poniżej:


"House of the Dragon" inspirowany będzie książką Martina "Ogień i krew". Jego akcja rozgrywać się będzie 300 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron" i opowie o podbojach Targaryenów w Westeros.

Co ciekawe nie jest to jeden z pięciu spin-offów, które pierwotnie rozwijane były przez HBO. Pojawił się dopiero parę miesięcy temu, kiedy stacja porzuciła projekt Bryana Cogmana.

Do kosza trafił z kolei serial, którego tytułu nigdy nie poznaliśmy. Decyzja zapadła po tym, jak nakręcono odcinek pilotowy. Nie spodobał się on jednak kierownictwu HBO. Po pierwszym odrzuceniu trwały prace nad jego przemontowaniem i poprawieniem, ale efekt okazał się niezadowalający.

Za ten serial odpowiadała Jane Goldman ("Kingsman: Tajne służby"). Reżyserką pilota była S.J. Clarkson. W obsadzie znaleźli się: Naomi Watts, Naomi Ackie, Denise Gough, Miranda Richardson, Josh Whitehouse, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp i Toby Regbo.

Szczegóły fabuły nie były znane. Wiadomo jedynie, że jego akcja rozgrywała się 5 tysięcy lat przed wydarzeniami znanym z "Gry o tron".

Udostępnij: