"King's Man: Pierwsza misja" już 1 lipca na Blu-ray i DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22King%27s+Man%3A+Pierwsza+misja%22+ju%C5%BC+1+lipca+na+Blu-ray+i+DVD-146969
"King's Man: Pierwsza misja" już 1 lipca na Blu-ray i DVD
źródło: Materiały prasowe
Matthew Vaughn, twórca świetnie przyjętych filmów o agencji Kingsman wraca z kolejną odsłoną historii o tajnej organizacji, powołanej w celu utrzymania pokoju na świecie. Tym razem akcja rozgrywa się w czasach I wojny światowej i pokazuje ekscytującą historię początków pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej. Najgorsi tyrani i zbrodniarze w historii spiskują, by wywołać wojnę, której ofiarą padną miliony ludzi. I tylko jeden człowiek może ich powstrzymać. Premiera filmu na Blu-ray i DVD, a także w pakiecie trzech filmów z serii "Kingsman" na DVD już 1 lipca.

W roku 2014 film "Kingsman: Tajne służby" przedstawił światu Harry'ego Harta (Colin Firth), zaskakująco ułożonego szpiega-dżentelmena i Gary'ego "Eggsy" Unwina (Taron Egerton), chłopaka z trudną przeszłością, desperacko poszukującego ojcowskiego wzorca. Harry zwerbował Eggsy'ego, wyszkolił go w dżentelmeńskim obyciu oraz szpiegowskim fachu, a wraz z oddziałem Kingsmanów para pokonała nikczemnego miliardera z branży technologicznej Richmonda Valentine'a (Samuel L. Jackson). W sequelu z 2017 roku "Kingsman: Złoty Krąg" poznaliśmy amerykański odpowiednik brytyjskiej organizacji w postaci agencji Statesman, a zło przybrało tym razem postać przedsiębiorczej dilerki narkotyków Poppy Adams (Julianne Moore).W najnowszej odsłonie zatytułowanej "King’s Man: Pierwsza misja" historia dzieje się ponad sto lat wcześniej, w cieniu I wojny światowej, co daje okazję do naszkicowania genezy agencji Kingsman. Chciałem zrobić coś inaczej – wyjaśnia Matthew Vaughn, scenarzysta, reżyser i producent filmu. Chciałem pokazać wielką, epicką przygodę. W czasach mojego dzieciństwa filmy takie jak "Lawrence z Arabii" panowały na ekranach i były zarazem epickie i nie nudne. Pomyślałem sobie więc, że chętnie wskrzesiłbym ten gatunek. A skoro już zaswędziało, to trzeba było podrapać.

Oznaczało to konieczność wprowadzenia zasadniczej zmiany tonu, jak wyjaśnia Karl Gajdusek, który współtworzył scenariusz z Vaughnem: Dość szybko zaczęło stawać się jasne, że będziemy pisać scenariusz, który nie wpisze się w klimat dwóch pierwszych, ale będzie posiadał swój własny, nowy charakter. Stanowi on osobliwą mieszankę niegrzecznej, punkowej, radykalnej wersji historii z powagą i emocjami należnymi bezmiarowi ofiar I wojny światowej.

Gajdusek uważa, że takie podejście wymagało wyjątkowej dbałości o detale. Nasze daty są poprawne, przedstawione wydarzenia są prawdziwe, co przydaje obrazowi wiarygodności. Sugerujemy tylko, że nasza historia toczyła się zakulisowo, w dyskretnych pomieszczeniach – stwierdza scenarzysta."King’s Man: Pierwsza misja" to także plejada utalentowanych aktorów, którzy do swoich ról wnoszą głębię, wiarygodność, a także humor i wrażliwość. Harris Dickinson wciela się w młodego głównego bohatera filmu – Conrada Oxforda. Jego ojcem, Orlandem Oxfordem, księciem Oxfordu i założycielem agencji Kingsman jest w tym filmie rewelacyjny Ralph Fiennes. Obok nich zobaczyć możemy również między innymi Gemmę Arterton, Rhysa Ifansa w znakomitej roli Rasputina, czy wcielającego się równocześnie w trzech wielkich władców (Jerzego V, Wilhelma II i Mikołaja II) Toma Hollandera.


Wierne odtworzenie realiów czasów I wojny światowej nie należało do najłatwiejszych zadań, ale twórcy wykonali swoją pracę z wielką klasą. Scenografie przygotowane przez Darrena Gilforda i jego zespół zaskakują autentycznością, a znakomite zdjęcia Bena Davisa sprawiają, że na ten film patrzy się z wielką przyjemnością.

Współscenarzysta Karl Gajdusek uważa, że rozmach i skala filmu przesuwa tę franczyzę na kolejny poziom. Myślę, że to, co zaskoczy ludzi, to epicki charakter tego filmu. Wykorzystujemy teleobiektywy, statystów i sceny batalistyczne zgodnie z tradycją wielkich epickich filmów wojennych. Ten film ma rozmach i momentami jest bardzo poważny – komentuje Gajdusek.

Film "King’s Man: Pierwsza misja" zadebiutował w Polsce 5 stycznia 2022 roku i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez widzów. W kinach obejrzało go 150 tysięcy osób, a 1 lipca ukaże się na Blu-ray, DVD oraz w kolekcjonerskim wydaniu trzech filmów z serii Kingsman na DVD.

Dodatki specjalne w wydaniu BLU-RAY™:King’s Man: Początek wielkiej gry:
- Stracone pokolenie
- Oxfordczycy i łotrzy
- Świat jest teatrem
- Narzędzia wojny
- Szczęście sprzyja odważnym
- Kingsman. Niech żyją!
- Ziemia niczyja: scena walki na noże
- Cześć Bohaterom
- Zwiastun


Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones