"Mroczny Rycerz powstaje" na DVD i Blu-ray 28 listopada!

https://www.filmweb.pl/news/%22Mroczny+Rycerz+powstaje%22+na+DVD+i+Blu-ray+28+listopada-90922
"Mroczny Rycerz powstaje" zadebiutuje 28 listopada na DVD i Blu-ray w ofercie Warner Home Video i Galapagos Films w Polsce.  W epickim zakończeniu trylogii "Mrocznego Rycerza" w reżyserii Christophera Nolana, Gotham City opanowane jest przez zamaskowanego terrorystę Bane’a, który, po 8-letniej przerwie, zmusza Batmana do powrotu i ponownej walki o miasto.


Z okazji premiery dostępna będzie również darmowa aplikacja mobilna "The Dark Knight Rises", dzięki której będzie można uzyskać dodatkowe funkcje z płyty Blu-ray.  Aplikacja wymaga urządzenia kompatybilnego z systemem iOS (5.0 i nowszy) lub Android podłączonego do tej samej sieci lokalnej co odtwarzacz Blu-ray z funkcja BD-Live.

Minęło już osiem lat od zniknięcia Batmana (Christian Bale), który w jednej chwili z bohatera stał się zbiegiem. Biorąc na siebie winę za śmierć prokuratora okręgowego, Harveya Denta, Mroczny Rycerz poświęcił wszystko dla tego, co on oraz komisarz Gordon (Gary Oldman) uznali za wyższe dobro. Przez pewien czas kłamstwo było skuteczne,  a działalność kryminalna w Gotham City została zmiażdżona dzięki Ustawie Denta, stworzonej w celu walki z przestępczością.

Wszystko zmienia się gdy na scenie pojawia się sprytna włamywaczka, kobieta-kot (Anne Hathaway), realizująca własny, ukryty plan. O wiele bardziej niebezpieczne jest jednak pojawienie się Bane’a (Tom Hardy), zamaskowanego terrorysty, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham City zmuszają Bruce’a do powrotu z dobrowolnego wygnania. Ale nawet jeżeli Batman znów założy pelerynę i maskę, może okazać się zbyt słaby, by pokonać Bane’a.

Trylogia o Batmanie Christophera Nolana to jeden z największych sukcesów w historii. Trzy filmy w samych tylko kinach zarobiły prawie 2,5 miliarda (!) dolarów oraz zdobyły dziesiątki prestiżowych nagród (w tym dwa Oscary®).
 
"Mroczny Rycerz powstaje" wszedł na ekrany amerykańskich kin 20 lipca przy olbrzymim zainteresowaniu widzów i mediów. W pierwszy weekend wpływy z rozpowszechniania filmu przekroczyły 160 milionów dolarów. W sumie, w samych tylko kinach, na całym świecie "Mroczny Rycerz powstaje" zarobił ponad 1 miliard dolarów stając się jedną z najbardziej dochodowych produkcji w historii kina. W Polsce obejrzało go niemal 700 000 widzów!
 
 
WYDANIA BLU-RAY I DVD
•    MROCZNY RYCERZ POWSTAJE (2 DVD)
•    MROCZNY RYCERZ POWSTAJE (2 Blu-ray)
•    MROCZNY RYCERZ POWSTAJE 2 Blu-ray (Edycja specjalna  - Steelbook)
•    MROCZNY RYCERZ POWSTAJE 2 Blu-ray (Edycja specjalna – okładka 3D) –
Wydanie dostępne tylko w sklepach EMPIK i na empik.com
Oraz w Limitowanych edycjach kolekcjonerskich z albumem na Blu-ray i DVD MROCZNY RYCERZ TRYLOGIA
Trylogia dostępna będzie tylko w sklepach EMPIK i na empik.com

DODATKI SPECJALNE:
BLU-RAY DODATKI SPECJALNE (ponad 3-godzinny materiał):
•    BATMOBIL – Po raz pierwszy pięć modeli Batmobila jednocześnie. Poznaj dogłębnie każdy aspekt najbardziej inspirującej broni w arsenale Batmana i zobacz ewolucję tego technologicznego cudu i ikony kulturowej.
•    KONIEC RYCERZA – Kulisy pracy reżysera Christophera Nolana i jego ekipy przy tworzeniu filmu Mroczny Rycerz powstaje, epickiego zakończenia legendy Mrocznego Rycerza.
I WIELE WIĘCEJ!

Pobierz aplikację The Dark Knight Rises. Aby uzyskać dodatkową zawartość zsynchronizuj aplikację z płytą Blu-ray.
 
DVD DODATKI SPECJALNE:
•    PODRÓŻ BRUCE’A WAYNE’A  
Twórcy odkrywają kulisy powstawania oszałamiającego zakończenia historii Bruce’a Wayne’a.
•    BATMOBIL – Po raz pierwszy pięć modeli Batmobila jednocześnie. Poznaj dogłębnie każdy aspekt najbardziej inspirującej broni w arsenale Batmana i zobacz ewolucję tego technologicznego cudu i ikony kulturowej.
•    KONIEC RYCERZA – Kulisy pracy reżysera Christophera Nolana i jego ekipy przy tworzeniu filmu Mroczny Rycerz powstaje, epickiego zakończenia legendy Mrocznego Rycerza.
I WIELE WIĘCEJ!


Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD