Jaka jest ulubiona scena Christophera Nolana z filmu Christophera Nolana?

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jaka+jest+ulubiona+scena+Christophera+Nolana+z+filmu+Christophera+Nolana-111048
W filmach Christophera Nolana nie brakuje pamiętnych sekwencji. Pościg ulicami Gotham z "Mrocznego Rycerza", pojedynek w obracającym się korytarzu z "Incepcji" czy podróż w głąb czarnej dziury z "Interstellar". Każdy ma zapewne swojego faworyta. A którą z nakręconych przez siebie scen najbardziej lubi sam Nolan?Podczas spotkania z Nolanem na Tribeca Film Festival, które prowadził Bennett Miller ("Foxcatcher"), reżyser został zapytany właśnie o to. I wskazał otwierającą sekwencję z "Mroczny Rycerz Powstaje", w której Bane zostaje wykradziony z samolotu.

Same zdjęcia w Szkocji zajęły nam około dwóch dni, wyjaśnił twórca. To niesamowite, jak udało się spiąć miesiące planowania, ćwiczeń skoków ze spadochronem i tego typu rzeczy. W tej sekwencji jest bardzo mało efektów specjalnych. Byłem pod wrażeniem tego, co udało się nam osiągnąć przy użyciu tradycyjnych metod. Jestem dumny z tego, jak wszystko wyszło.

Nolan wyznał też, jaki był jeden z jego ulubionych filmów zeszłego roku. Naprawdę podobał mi się "Whiplash". Uważam, że to niesamowite osiągnięcie. To rodzaj filmu, który jest tak precyzyjnie ułożony, że oglądając go, czujesz zazdrość.

A Wy którą scenę z filmów Nolana lubicie najbardziej?

Przy okazji przypominamy Wam odcinek programu "Dwa oblicza", w którym wybraliśmy najlepsze i najgorsze filmy twórcy "Incepcji".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones