"Peaky Blinders": Tom Hardy powróci jako Alfie Solomons w 6. sezonie

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Peaky+Blinders%22%3A+Tom+Hardy+powr%C3%B3ci+jako+Alfie+Solomons+w+6.+sezonie-144747
"Peaky Blinders": Tom Hardy powróci jako Alfie Solomons w 6. sezonie
Tom Hardy powróci do roli Alfiego Solomonsa w "Peaky Blinders". Szósty sezon serialu trafi do streamingu już na początku 2022 roku. Krótkie wideo zapowiadające powrót bohatera możecie zobaczyć poniżej: "Peaky Blinders": kim jest bohater Toma Hardy'ego?


Grany przez Toma Hardy'ego Alfie Solomons po raz pierwszy pojawił się w drugim odcinku drugiego sezonu. Jest to przywódca żydowskiego gangu działającego na terenie Camden Town. 

Znany z gwałtownego i nieprzewidywalnego charakteru Alfie jest zarazem inteligentny i wyrachowany. Jest mistrzem negocjacji, który równie chętnie jak przemocą posługuje się niejednoznaczymi sformułowaniami. Mimo, wydawałoby się, dobrych stosunków z Tommym (Cillian Murphy), po cichu robił interesy z jego rywalami. Asystował też w zamachu na jego życie. 

O czym opowiada "Peaky Blinders"?


Thomas Shelby (Cillian Murphy) wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję w mieście poprzez prowadzenie legalnych interesów. Szansa na realizację planów przychodzi, gdy w ręce Shelby'ego trafia skradziony z miejscowej fabryki transport broni. Członkowie konkurencyjnych gangów komunistycznych rewolucjonistów i Irlandzkiego Bractwa Republikańskiego zaczynają licznie nawiedzać dzielnicę Small Heath w poszukiwaniu broni. Zaniepokojony możliwością użycia jej przez komunistów lub IRA, sekretarz stanu Winston Churchill przenosi z Dublina do Birmingham bezwzględnego komisarza policji Chestera Campbella (Sam Neill), który ma odzyskać karabiny i oczyścić miasto z gangów. Na drodze Tommy'ego staje także Billy Kimber (Charlie Creed-Miles), mający monopol na zakłady bukmacherskie, które Shelby upatrzył sobie jako źródło zarobkowania.