"Renfield": Nicholas Hoult jadł na planie prawdziwe owady. Jak smakowały?

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Renfield%22%3A+Nicholas+Hoult+jad%C5%82+na+planie+prawdziwe+owady.+Jak+smakowa%C5%82y-149795
"Renfield": Nicholas Hoult jadł na planie prawdziwe owady. Jak smakowały?
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Aktorskie poświęcenie nie zna granic. W rozmowie z magazynem "Total Film" Nicholas Hoult ujawnił, że na potrzeby horroru komediowego "Renfield" zdecydował się zjeść przed kamerą prawdziwe insekty.    

Owadzia uczta na planie "Renfielda"W filmie Chrisa McKaya brytyjski aktor wciela się w tytułowego sługę hrabiego Drakuli (Nicolas Cage). Renfield zjada żywe stworzenia, aby pozyskać ich siły witalne i w ten sposób spotęgować moce, które otrzymał od swojego upiornego pracodawcy.   

Hoult przyznał, że najwięcej prawdziwych owadów zjadł w scenie, w której jego bohater przygotowuje się do wielkiej walki. Myślę, że zamówili je z Amazonu albo innego sklepu internetowego - wspomina aktor -  Świerszcze były w różnych smakach. Niektóre z nich były grillowane, inne z dodatkiem soli i octu. Kiedy już przekonasz się do zjedzenia ich, okazuje się, że wcale nie smakują źle. Wiem, co mówię, bo zjadłem ich dużo. Był tylko jeden, który nie przypadł mi do gustu - stonka ziemniaczana. Smakowała jak... stonka.   


Aktor zaznacza, że nie wszystkie insekty, które spożywał przed kamerą, były prawdziwe. Część ekranowych karaluchów została przygotowana z karmelu.  

"Renfield": o czym opowiada film?W "Renfieldzie" tytułowy bohater po latach wiernej służby w zamku Drakuli postanawia odmienić swoje życie. Zapalnikiem przemiany okazuje się spotkanie z zadziorną policjantką (Awkwafina), w której chłopak zakochuje się bez pamięci.  

Film trafi do polskich kin 14 kwietnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones