"Sherlock Holmes": Robert Downey Jr. pracuje nad dwoma serialami dla HBO Max

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sherlock+Holmes%22%3A+Robert+Downey+Jr.+pracuje+and+dwoma+serialami+dla+HBO+Max-146075
"Sherlock Holmes": Robert Downey Jr. pracuje nad dwoma serialami dla HBO Max
Jak zapowiadali, tak też zrobili. Robert Downey Jr. i Susan Downey przygotowują właśnie dwa seriale dla platformy HBO Max, które rozgrywać się będą w świecie znanym z filmów "Sherlock Holmes" i "Sherlock Holmes: Gra cieni".      

Co wiemy o serialach z uniwersum "Sherlocka Holmesa"?Oba projekty są na wstępnym etapie przygotowań. Będą to spin-offy. Każdy ma innego głównego bohatera, przy czym w obu przypadkach są to nowe postacie, których jeszcze na dużym ekranie nie widzieliśmy. Pierwotnie plan był taki, by bohaterowie seriali pojawili się w "Sherlocku Holmesie 3". Ten film jednak wciąż nie powstał.


Na razie nie jest jasne, czy Downey Jr. pojawi się w którymś z seriali. Wiadomo jedynie, że wraz z żoną będzie ich producentem.

Oba seriale wpisują się w zapowiedzi małżeństwa Downey z 2020 roku. Wtedy to deklarowali, że chcą stworzyć swoiste mystery-verse, dla których kinowy "Sherlock Holmes" byłby punktem wyjścia i odniesienia.

HBO Max - dom serialowych spin-offów kinowych hitów Warner Bros.Oba projekty osadzone w świecie znanym z "Sherlocka Holmesa" wpisują się w nową strategię platformy HBO Max polegającej na szykowaniu seriali spin-offów kinowych hitów Warner Bros. Swoją premierę miał już na przykład "Peacemaker", którego bohater wcześniej pojawił się w komiksowym widowisku "Legion samobójców: The Suicide Squad".

Wiemy już także o tym, że w przygotowaniu są co najmniej dwa seriale osadzone w świecie "Batmana" Matta Reevesa. Jeden poświęcony jest Pingwinowi granemu w kinowym przeboju przez Colina Farrella. Drugi miał być o policjantach z Gotham, ale ostatnio mówi się, że będzie to raczej rzecz o Arkham.

Serial Killers - "Peacemaker"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones