Twórca "Detektywa" przygotowuje nowych "Siedmiu wspaniałych"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Siedem+wspania%C5%82ych%22+od+tw%C3%B3rcy+serialu+%22Detektyw%22%2C+Nica+Pizzolatto-150458
Twórca "Detektywa" przygotowuje nowych "Siedmiu wspaniałych"
Jak informowaliśmy w marcu, Nic Pizzolatto, twórca serialu "Detektyw", połączył siły z platformą streamingową, żeby przygotować na razie niezatytułowany serial utrzymany w konwencji westernu. Producenci opisywali projekt jako ich odpowiedź na "Yellowstone", czyli popularną serię Taylora Sheridana z Kevinem Costnerem w roli głównej. Dziś dowiedzieliśmy się jednak, że wykiełkuje on w serialowy remake "Siedmiu wspaniałych". 

"Siedmiu wspaniałych" wg. Nica Pizzolatto - co wiemy o projekcie?Dla Pizzolato nie będzie to niezbadana ziemia. W 2016 roku był współscenarzystą i producentem wykonawczym remake'u za kamerą którego stanął Antoine Fuqua. Nowy serial opisywany jest jako "Powrót do wielkiej westernowej tradycji. Opowieść o człowieku bezprawia, który jednoczy wojowników spod ciemnej gwiazdy, by bronić imigranckiej osady przez bezwzględnymi handlarzami bydłem w Texasie. To wielka saga pełna przygód, akcji i miłości". 

Scenariusz pisze Nick Pepper, który będzie pełnił również funkcję producenta wykonawczego. Drugim producentem ma być Mark Johnson ("Breaking Bad", "Zadzwoń do Saula"). Zmiana w założeniach projektu odbyła się po długich rozmowach i ewaluacji poprzedniego pomysłu. Zaś większość z oryginalnych koncepcji fabularnych, także tych dotyczących postaci, ma znaleźć się w nowej produkcji.  

Przypomnijmy, że opowieść pojawiła się na ekranach już wielokrotnie. Oryginalny film Johna Sturgesa z 1960 roku był luźną przeróbką klasycznych "Siedmiu samurajów" Akiry Kurosawy. Sam zaś doczekał się remake'u w 2016 roku, w którym wystąpili m.in. Denzel Washington, Chris PrattEthan Hawke i Vincent D'OnofrioNic Pizzolatto, twórca "Detektywa"Nic PizzolattoNic Pizzolatto jest najbardziej znany jako twórca serialu "Detektyw". Napisał on trzy sezony. Przy nadchodzącej czwartej serii będzie pełnił jednak jedynie rolę producenta. Autorka scenariusza jest bowiem Issa López, a w obsadzie znalazły się m.in. Jodie Foster i Kali Reis.

Pizzolatto przygotowywał też serial "Redeemer" dla stacji FX. Jego gwiazdą miał być Matthew McConaughey, z którym scenarzysta pracował już przy pierwszym sezonie "Detektywa". Głównym bohaterem produkcji miał być były pastor, obecnie ochroniarz, poszukujący zaginionej kobiety i trafiający na ślad intrygi na najwyższych szczeblach władzy oraz spisku sięgającego korzeniami wiele dekad wstecz. McConaughey zrezygnował jednak z udziału i telewizja porzuciła projekt. 


 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones