"Szybcy i wściekli 5" wciąż niedoścignieni w światowym box offisie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Szybcy+i+w%C5%9Bciekli+5%22+wci%C4%85%C5%BC+niedo%C5%9Bcignieni+w+%C5%9Bwiatowym+box+offisie-73623
Drugi tydzień z rzędu najlepszym filmem poza granicami USA byli "Szybcy i wściekli 5". Pierwszy od bardzo dawna hit wytwórni Universal zarobił 58 milionów będąc pokazywanym w 61 krajach. Od premiery obraz zarobił 271 milionów dolarów poza granicami USA bijąc na głowę dotychczasowego rekordzistę serii "Szybko i wściekle" (208 mln). A to przecież nie koniec. Obraz nie wszedł jeszcze m.in. do Japonii, gdzie pojawi się dopiero jesienią.

Na drugim miejscu znalazł się lider amerykańskiego box office'u "Thor". Obraz pokazywany jest w 60 krajach i w weekend zarobił 27,5 miliona dolarów. Widowisko sprzedaje się znakomicie w Chinach – 4,1 mln dolarów w ciągu ostatnich trzech dni.

Na najniższym stopniu podium znalazł się "Ksiądz 3D". Wynik weekendowy to 16,7 mln dolarów. Obraz zadebiutował na pierwszym miejscu w Singapurze, Wenezueli i na Ukrainie. Pozostał też drugi tydzień na szczycie rosyjskiego box office'u.

Pierwszą piątkę zamykają: "Rio" z wynikiem 10,4 mln dolarów i "Woda dla słoni" – 9,1 mln dolarów. "Rio" w weekend przekroczyło granicę 300 milionów zdobytych poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem w Japonii swoją premierę miał "Czarny łabędź" (a my w Polsce narzekamy na opóźnienia). Obraz zarobił 6,1 mln dolarów, dzięki czemu łączne zagraniczne wpływy także przekroczyły 300 milionów. Przypomnijmy, że film kosztował zaledwie 12 milionów dolarów.