Donald Trump chce pozwać twórców swojej biografii. "The Apprentice" w opałach

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Apprentice%22%3A+Donald+Trump+chce+pozwa%C4%87+tw%C3%B3rc%C3%B3w+filmu-155700
Donald Trump chce pozwać twórców swojej biografii. "The Apprentice" w opałach
Donald Trump nie jest zadowolony z poświęconego mu filmu "The Apprentice". Przedstawiciele byłego prezydenta USA wystosowali oświadczenie, w którym zapowiadają, że spotkają się w sądzie z twórcami produkcji, w której Sebastian Stan wciela się w młodego Trumpa.
 

Trump grozi pozwem twórcom "The Apprentice"GettyImages-953914664.jpg Getty Images © Chip Somodevilla


"The Apprentice" wyreżyserował Ali Abbasi ("Granica", "Holy Spider"). Film miał swoją premierę wczoraj podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W obsadzie znaleźli się Sebastian Stan jako Donald Trump, Maria Bakalova jako Ivana i Jeremy Strong jako prawnik Roy Cohn.

W filmie znajduje się m.in. scena, w której Trump przymusza Ivanę do seksu.

Złożymy pozew, żeby odpowiedzieć na jawnie fałszywe tezy samozwańczych filmowców. Ten śmieć to czysta fikcja, która robi sensację z kłamstw, które zostały dawno temu obalone. Podobnie jak nielegalne Procesy Bidena, jest to próba zaburzenia procesu elekcyjnego przez hollywoodzkie elity, które wiedzą, że prezydent Trump przejmie na powrót Biały Dom i pokona ich kandydata, bo żadna z ich strategii nie zadziałała
, czytamy w oświadczeniu wydanym przez przedstawicieli Trumpa.
  
"The Apprentice" zabrał mieszane recenzje i wciąż nie ma dystrybutora. Potencjalny pozew może tylko skomplikować dalsze losy produkcji. Jeden z inwestorów filmu, biznesmen Daniel Snyder, jest podobno niezadowolony, że w filmie zachowano wspomnianą scenę gwałtu, i grozi, że sam wstrzyma dystrybucję. Snyder jest Republikaninem i wspiera Trumpa. Sama Ivana Trump, która zmarła w 2022 roku, zaprzeczała, że została zgwałcona.
  

O czym opowiada "The Apprentice"?


   
"The Apprentice" opowiada o tym, jak Trump budował swój biznes oparty na nieruchomościach w Nowym Jorku w latach 70. i 80. XX wieku. Fabuła opowie też o jego relacjach z niesławnym prawnikiem Royem Cohnem. 
  
Scenariusz napisał Gabriel Sherman, autor książki "The Loudest Voice in the Room", na której oparto miniserial "Na cały głos" z Russellem Crowe'em w roli głównej. 

Choć Trumpowi postawiono szereg aktów oskarżenia, pozostaje obecnie faworytem Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w 2024 roku. 

"Holy Spider" - zwiastun poprzedniego filmu Alego AbassiegoPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones