"The Batman Part II" przesunięty. Nowa data premiery zasmuci fanów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Batman+Part+II%22+przesuni%C4%99ty.+Nowa+data+premiery+zasmuci+fan%C3%B3w.+Kiedy+zobaczymy+film-154566
"The Batman Part II" przesunięty. Nowa data premiery zasmuci fanów
źródło: Materiały prasowe
Fani Mrocznego Rycerza muszą uzbroić się w cierpliwość. Sporo cierpliwości. "Batman Part II" Matta Reevesa nie pojawi się w kinach jesienią 2025 roku. 

"The Batman Part II" - kiedy zobaczymy nową odsłonę przygód Batmana?Pierwotnie "The Batman Part II" miał wyznaczoną datę premiery na 3 października 2025 roku. Jednak z powodu ubiegłorocznych strajków aktorów oraz scenarzystów cykl produkcyjno-dystrybucyjny wydłużył się aż o rok. Oznacza to, że film wjedzie do kin dopiero 2 października 2026 roku. 

To dobra wiadomość dla Jamesa Gunna, który dzięki temu będzie miał więcej czasu, żeby rozhulać nowe uniwersum DCEU. Przypomnijmy, że jego pierwsza odsłona - film "Superman" - wchodzi do kin 11 lipca 2025 roku. 

"The Batman Part II" ofiarą strajkówPrzypomnijmy, że reżyserem filmu jest Matt Reeves, który razem ze scenarzystą Mattsonem Tomlinem był aktywnie zaangażowani w strajk Amerykańskiej Gildii Scenarzystów.


Prace na planie kontynuacji "Batmana" miały pierwotnie ruszyć w listopadzie 2023 roku. Początek zdjęć przesunięto jednak na marzec 2024 roku. Opóźnienie miało nie wpłynąć na planowaną datę premiery. Z uwagi na przedłużające się strajki stało się jednak inaczej. 

Podobne opóźnienie spotkało spin-off "Batmana", serial "The Penguin". W maju 2023 pikietujący wstrzymali pracę na planie produkcji, której gwiazdą jest Colin Farrell. Jest to o tyle istotne, że jak mówił Reeves w wywiadzie serial ma położyć fundamenty dla kontynuacji "Batmana"Jest cała sieć rzeczy, które chcemy zrobić. To, co robimy w "The Penguin", doprowadzi do sequela i tego, o czym będzie on opowiadał.

"Mam parę uwag": Rozmawiamy o "Batmanie"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones